Grupa teatralna "aDa"
-
Wiek: 9-18 lat
-
Kiedy: poniedziałek g. 17.00-18.30
-
Opłata za miesiąc: 80 zł
Celem zajęć będzie wyrobienie wśród uczestników nawyków scenicznych, pewności siebie, dykcji, pracy zespołowej i oswojenie z publicznymi występami, co może stać się przydatną umiejętnością nie tylko w teatrze. Wszystkie te umiejętności są równie potrzebne w życiu codziennym, zaczynając od szkoły, aż po życie zawodowe, gdzie autoprezentacja, opanowanie, samoświadomość, umiejętność odpowiedniej artykulacji głosu, pewność siebie i umiejętna gestykulacja, mowa ciała będą nie tylko bardzo pomocne, a wręcz niezbędne w każdej sytuacji.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się i nauczą jak zachować się na scenie, jak osiągnąć zamierzony efekt sceniczny, i jak nad tym pracować. Jak odpowiednio mówić, artykułować słowa, żeby były czytelne i zrozumiałe, ale też jak się czuć swobodnie i panować nad mimiką, gestykulacją i postawą. Podczas zajęć zapoznają się również z technikami recytacji, odgrywania scen, wcielania się w postać, ale też dowiedzą się na czym polega praca zespołowa i współdziałanie mające na celu osiągnięcie pożądanego efektu jakim finalnie jest przygotowanie spektaklu.
W trakcie spotkań będą przerabiane sceny i układy sceniczne z uwzględnieniem fragmentów dialogowanych, również w większej obsadzie. Odkryte zostaną także tajniki improwizacji i techniczne aspekty z tym związane.
Integralnym elementem będą również zagadnienia muzyczne z jakimi spotykamy się w teatrze i wokalne typowe dla scen muzycznych. A także te związane z rytmem sceny, słowa czy ruchu scenicznego, organizacją czasu czy planowaniem w ramach sceny określonego zadania.
W ramach przerabianego materiału uczestnicy warsztatów dowiedzą się również o gatunkach scenicznych takich jak komedia, farsa, dramat i formach łączących w sobie wszystkie te elementy.
-
Instruktor: Rafał Wnuk
Kompozytor, pianista autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej, granej w ponad 60 krajach. Pracuje również jako producent muzyczny i music supervisor. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Studiował improwizację u Szabolcsa Esztenyi oraz fortepian w klasie wybitnej pedagog Anny Żurawlew, uczennicy prof. Jerzego Żurawlewa twórcy i pomysłodawcy Konkursu Chopinowskiego, oraz spadkobiercy w prostej linii tradycji chopinowskiej, dzięki studiom u Aleksandra Michałowskiego, który kształcił się u Karola Mikulego, ucznia i pierwszego wydawcy Fryderyka Chopina. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u takich profesorów, jak: Marcel Erigina (fortepian), Kazimierz Szymonik (dyrygentura) oraz Marian Sawa (organy, improwizacja i kompozycja).W latach (2000 – 2019) współpracował przy wielu produkcjach filmowych jako kompozytor, producent muzyczny i music supervisor m.in. przy takich tytułach jak: “The Bait”, “A dalmations point of view”, “I’II find you” gdzie współpracował z najwybitniejszymi Oskarowymi twórcami takimi jak Jan A. P. Kaczmarek, Michael Minkler, David S. Ward czy aktorami takimi jak: Faye Danawaye, Connie Nielsen, Stellan Skarsgard czy Stephen Dorff.
-
Miejsce:
Artystyczny Dom Animacji
ul. ks. J. Chrościckiego 14, Warszawa -
Kontakt:
tel. 22 863 79 81
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inne zajęcia:
Zapisz się na newsletter