Przejdź do głównej treści

Grupa teatralna "aDa"

  • Wiek: 9-18 lat

  • Kiedy: poniedziałek g. 17.00-18.30

  • Opłata za miesiąc: 80 zł

Celem zajęć będzie wyrobienie wśród uczestników nawyków scenicznych, pewności siebie, dykcji, pracy zespołowej i oswojenie z publicznymi występami, co może stać się przydatną umiejętnością nie tylko w teatrze. Wszystkie te umiejętności są równie potrzebne w życiu codziennym, zaczynając od szkoły, aż po życie zawodowe, gdzie autoprezentacja, opanowanie, samoświadomość, umiejętność odpowiedniej artykulacji głosu, pewność siebie i umiejętna gestykulacja, mowa ciała będą nie tylko bardzo pomocne, a wręcz niezbędne w każdej sytuacji.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się i nauczą jak zachować się na scenie, jak osiągnąć zamierzony efekt sceniczny, i jak nad tym pracować. Jak odpowiednio mówić, artykułować słowa, żeby były czytelne i zrozumiałe, ale też jak się czuć swobodnie i panować nad mimiką, gestykulacją i postawą. Podczas zajęć zapoznają się również z technikami recytacji, odgrywania scen, wcielania się w postać, ale też dowiedzą się na czym polega praca zespołowa i współdziałanie mające na celu osiągnięcie pożądanego efektu jakim finalnie jest przygotowanie spektaklu.

W trakcie spotkań będą przerabiane sceny i układy sceniczne z uwzględnieniem fragmentów dialogowanych, również w większej obsadzie. Odkryte zostaną także tajniki improwizacji i techniczne aspekty z tym związane.
Integralnym elementem będą również zagadnienia muzyczne z jakimi spotykamy się w teatrze i wokalne typowe dla scen muzycznych. A także te związane z rytmem sceny, słowa czy ruchu scenicznego, organizacją czasu czy planowaniem w ramach sceny określonego zadania.
W ramach przerabianego materiału uczestnicy warsztatów dowiedzą się również o gatunkach scenicznych takich jak komedia, farsa, dramat i formach łączących w sobie wszystkie te elementy.

  • Instruktor: Rafał Wnuk
    Kompozytor, pianista autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej, granej w ponad 60 krajach. Pracuje również jako producent muzyczny i music supervisor. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Studiował improwizację u Szabolcsa Esztenyi oraz fortepian w klasie wybitnej pedagog Anny Żurawlew, uczennicy prof. Jerzego Żurawlewa twórcy i pomysłodawcy Konkursu Chopinowskiego, oraz spadkobiercy w prostej linii tradycji chopinowskiej, dzięki studiom u Aleksandra Michałowskiego, który kształcił się u Karola Mikulego, ucznia i pierwszego wydawcy Fryderyka Chopina. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u takich profesorów, jak: Marcel Erigina (fortepian), Kazimierz Szymonik (dyrygentura) oraz Marian Sawa (organy, improwizacja i kompozycja).

    W latach (2000 – 2019) współpracował przy wielu produkcjach filmowych jako kompozytor, producent muzyczny i music supervisor m.in. przy takich tytułach jak: “The Bait”, “A dalmations point of view”, “I’II find you” gdzie współpracował z najwybitniejszymi Oskarowymi twórcami takimi jak Jan A. P. Kaczmarek, Michael Minkler, David S. Ward czy aktorami takimi jak: Faye Danawaye, Connie Nielsen, Stellan Skarsgard czy Stephen Dorff.

    Nagrał 9 albumów między innymi z takimi wytwórniami jak: Sony/ATV – “Softer Edges” 2004 r.; Universal – “A touch of light” 2013 r.; Bovinkon LLC – “Chinese Impressions” 2019 i “I’II find you” płyta ukaże się w 2021 r. jest to muzyka filmowa gdzie obok utworów Jana A. P. Kaczmarka znajdują się kompozycje Chrisa Rafaela Wnuka, obaj kompozytorzy byli również producentami muzycznymi wydawnictwa.

    Obecnie komponuje muzykę symfoniczną, kameralną i elektroniczną. Został sklasyfikowany na 4 miejscu na świecie w kategorii muzyka klasyczna w rankingu ReverbNation, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych na świecie. W 2011 r. piosenka z muzyką kompozytora pt. “Rospberry Vally” przez trzy tygodnie znajdowała się na pierwszym miejscu w Kategorii najlepszy utwór jazzowy na świecie w ranking portalu Myspace, a sam kompozytor znalazł się na 4 miejscu jako najlepszy jazzowy wykonawca na świecie. W 2013 r. autorska płyta "A touch of light" dystrybuowana w ponad 50 krajach, znalazła się w Indiach w 20-ce najlepszych płyt zagranicznych.

     


  • Miejsce:
    Artystyczny Dom Animacji
    ul. ks. J. Chrościckiego 14, Warszawa

  • Kontakt:
    tel. 22 863 79 81
    mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Inne zajęcia:


Zapisz się na newsletter

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

Artystyczny Dom Animacji
ul. ks. Juliana Chrościckiego 14
02-421 Warszawa
tel. 22 863 79 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00-18.00.

W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień):
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00-16.00