Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w zajęciach w sezonie kulturalnym 2022/2023.

Włochy świętować będą nie jeden dzień, a cały miesiąc. W ramach akcji WŁOCHOWSKI MIESIĄC SENIORA odbywać się będą wydarzenia kulturalne, spotkania prozdrowotne, społeczne i edukacyjne w wielu instytucjach i organizacjach.
Włochowski Miesiąc Seniora rozpocznie się 21 września w Światowym Dniu Osób z Chorobą Alzheimera i potrwa do 20 października - Europejskiego Dnia Seniora.

plakat w kolorze pomarańczowym, w górnej części ceramiczny zielony liść a poniżej informacje o wydarzeniu

Zapraszamy rodziny  na warsztaty ceramiczne w ramach Ceramicznej Soboty w Pracowni Lepianka.

plakat z białym tłem i czerwono pomarańczowymi literami, na środku animowana grafika śmiejącego się dziecka a poniżej informacje o wydarzeniu

„MISJA NIEŚMIAŁEK” to interaktywny spektakl dla dzieci od 3 roku życia, który jest zaproszeniem do kreatywnej scenicznej podróży, podczas której, krok po kroku, zbudujemy nasz spektakl, włączając widzów w toczącą się akcję.
Ania i Gaba pragną przeżyć coś fascynującego (kto by nie chciał?). Mają ogromną chęć wystąpić w spektaklu, ale żeby to się stało, muszą najpierw zmierzyć się z własnym strachem, wstydem i nieśmiałością, które w teatrze nazywamy tremą.

biały plakat, na środku duże zdjęcie artystki podczas występu na scenie a pod spodem informacje o wydarzeniu

Młoda kobieta zabiera nas w podróż do samego jądra wielkomiejskiego piekła. Razem z nią odkrywamy nowy wymiar rzeczywistości, pełnej pułapek i przeszkód. Po drodze przeżywamy poród w piwnicy podczas Powstania Warszawskiego, śledzimy z niepokojem losy kaczek i gołębi nafaszerowanych ładunkami wybuchowymi, obserwujemy dziecko podróżujące po mieście w wózku do zadań specjalnych i - paradoksalnie - śmiejemy się do łez. Sztuka opowiada w pełen ironii i humoru sposób o wykluczeniu: o tym co się dzieje z człowiekiem, który wypadł poza nawias.

Przedwczorajsze klimaty. Wernisaż obrazów Antoniego Filipowicza z gościnnym koncertem tenora Genady`a Iskhakova.

plakat w odcieniach biało żółto szaro czarnym, na środku zdjęcie kobiety z odchyloną do tyłu głową i trzymającej się za włosy a powyżej i poniżej informacje o wydarzeniu

Zapraszamy na kolejny Krąg Kobiet i warsztaty.

Zajęcia rodzinne. Zachęcamy do pracy twórczej, kreatywnego spędzania czasu. Tworzymy dzieła inspirowane przyrodą, kulturą, zwyczajami, a także dziełami i technikami wielkich mistrzów.
Do wyboru mamy różne techniki.

plakat z białym tłem, na środku trzy zdjęcia występujących artystów a powyżej i poniżej informacje o wydarzeniu

Koncert składa się z polskich utworów i pieśni pochodzących z lat 20 -tych, 30-tych oraz z najbardziej znanych piosenek musicalowych. Utwory te wykonuje pianista, śpiewają soliści - sopran, tenor. Utwory przeplecione są słowem wiążącym, w którym wykorzyst informacje o
prezentowanych utworach i różne ciekawostki o nich.

Pan Hilary Szczebrzeszyński, profesor Wyobraźni, zaprasza w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Widzowie wraz z aktorami zwiedzają Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji tego typu lalki. W programie scenki z "Czerwonego Kapturka" Jana Brzechwy, historia przyjaźni pacynek Kropki i Kreski oraz lalkowa klaunada. Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy.