Zapraszamy rodziny  na warsztaty ceramiczne w ramach Ceramicznej Soboty w Pracowni Lepianka.

Takie uczucie w prawdziwym życiu zdarza się rzadko. Częściej można oglądać je w kinie. Oni jednak mieli szczęście. Marysię i Kubę trafiła strzała Amora. Niespodziewanie. Od pierwszego wejrzenia. Na zabój – tak jak w przypadku bohaterów ich ulubionego filmu. Wspólne dwa lata minęły równie ekscytująco jak dzień na Titanicu, w rytm romantycznego przeboju Celine Dion.Lecz i oni natrafili na górę lodową, która brutalnie przerwała ich związek. Na szczęście oboje wyszli z tego cało. Choć pokiereszowani. Po roku – nadal z otwartymi ranami – spotykają się...

„Jak wyzwolić w sobie twórcę?” Jeden ze sposobów przedstawia Julia Cameron w swojej książce ,, Droga artysty”. Wzajemne wsparcie, zrozumienie i konsekwentna praca nad wiarą w siebie, są w stanie odblokować moce twórcze, bez względu na dziedzinę.

plakat z białym tłem, naśrodku kolorowa grafika dzieci bawiących się szarfami, powyżej i poniżej informacje o wydarzeniu

Spektakl teatralno-taneczny dla dzieci od 1 do 8 lat. Przedstawienie opiera się na etiudach aktorsko-tanecznych. Sztuce towarzyszą piłki, kółka, wstążki, chustki, obręcze i inne kolorowe przedmioty. W rękach aktorki rekwizyty zamieniają się w niecodzienne i abstrakcyjne formy. Dzieci zostają zabrane w świat scenicznej magii, gdzie muzyka klasyczna Piotra Czajkowskiego, taniec oraz ruch sceniczny wpływają na ich emocje i wrażenia wywołane opowieścią płynącą ze sceny.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ,,ART- FERIE" dla dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i rodzin. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Wspólnie odkryjmy wspaniały świat sztuki. Mamy okazję przekonać się, iż malowanie i rysowanie jest naprawdę proste i pełne radości. Przez różnorodność ćwiczeń uczestnicy poznają wiele technik posługiwania się np. węglem, sangwiną, ołówkiem, farbami.

biały plakt z czarnymi literami, na środku zdjęcie dwóch chłopców siedzących wśród monitorów komputerowych a poniżej i powyżej informacje o wydarzeniu

Jeśli lubisz współczesne amerykańskie seriale i zastanawiasz się, jak można by krytycznie spojrzeć na ich tematykę, to te warsztaty są dla Ciebie! W ich trakcie postaramy się zidentyfikować, zdefiniować i zrozumieć trendy i fenomeny kulturowe, które te seriale ukazują. Tym razem, na przykładzie wybranego serialu, zobaczymy czym jest „fake news”.

Konkurs recytatorski stanowi eliminacje dzielnicowe do
46. Konkursu „Warszawska Syrenka”.
Organizatorem eliminacji dzielnicowych jest Dom Kultury „Włochy”.

O Arturze Pawłowskim powstała praca licencjacka na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2014r. Miał 21 wystaw indywidualnych oraz 6 zbiorowych. Bohaterowie wystawy to osoby z niepełnosprawnością ruchową. Mieszkają w różnych miejscach w Polsce, wykonują różne zawody, łączy ich to, że wszyscy mają pasje. Jeśli spotkasz naszych bohaterów w ich różnorodnych aktywnościach prawdopodobnie nie zauważysz ich niepełnosprawności, gdyż pochłonie Cię opowieść o tym, co się udało, co się nie udało, jakie mają plany przed sobą.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w zajęciach w sezonie kulturalnym 2022/2023.