plakat z białym tłem, na środku duże zdjęcie dwóch nosorożców na tle afrykańskiego krajobrazu, a powyżej i poniżej informacje o wydarzeniu

Slajdowisko

Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski „ Stones on Travel - 12 000 kilometrów pieszo przez Ameryki”

22.05.br godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z Olą Synowiec oraz Arkadiuszem Winiatorskim, promujące ich najnowszą książkę pt. "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady", wydaną przez Wydawnictwo Czarne. Na spotkaniu pokażą zdjęcia oraz opowiedzą o swojej pieszej wędrówce przez Ameryki. Wyprawa zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler, Nagroda im. Tony'ego Halika, I miejsce i nagroda publiczności w konkursie o Złoty Ślad.
Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, prawie dwa lata, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać
go... PIESZO! Przeszedł Amerykę Centralną, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.
Ola i Arek słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami i ekscentrykami, z rolnikami i artystami, duchownymi i przemytnikami. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Wstęp wolny