tło plakatu biało niebieskie, na górze zdjęcia zwierząt: mewy, wiewiórka, łabądź a poniżej informacje o wydarzeniu

Plenerowy Dom Kultury – doświadczamy przyrody we Włochach.

Zapraszamy na spotkania z teatrem i przyrodą.

3.07.2022r (niedziela) od godz. 12.30

Teatr
g. 12.30 – Teatr Barnaby „Calineczka”

Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy... Co z tego wyniknie?

Tekst i reżyseria: Tomasz Man
Lalki: Marcin Marzec  
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Czas trwania: ok. 45 min

Spotkania i warsztaty – doświadczamy przyrody we Włochach – wzrok

g. 10.00 – spacer z ornitologiem – Park ze Stawami Koziorożca
(zbiórka przy bibliotece w Parku Kombatantów)
Podczas spaceru przejdziemy wzdłuż brzegów obu stawów. Sprawdzimy, jakie gatunki ptaków możemy zaobserwować w parku, w lipcu. Porozmawiamy o zmyśle wzroku u ptaków. Dowiemy się, czy ptaki widzą tak samo, jak ludzie, odpowiemy sobie na pytania, gdzie się podziały kolorowe kaczki oraz jakiego sprzętu można użyć, aby obserwować ptaki?
Podczas spaceru przydatne będą lornetki.

g. 13.30 – warsztat dla dzieci – „Superbohaterowie” podczas warsztatu zamienimy się w bohaterów, którzy posiadają określone moce związane ze światem roślin, zwierząt i grzybów. Każdy z nich będzie na głowie nosił koronę symbolizującą jego moce. Korzystać będziemy z naturalnych materiałów, które wypatrzymy podczas spaceru w lesie, parku czy na łące. Będziemy przypatrywać się ich kształtom, fakturom i kolorom.  

g.14.30 - Dźwiękowy relaks wśród drzew -  będziemy leżeć, wpatrzeni w niebo, zasłuchani w śpiewie ptaków, w szumie wiatru, w wyobrażonych szeptach kwiatów...ale i w dźwiękach dzwonków koshi czy mis dźwiękowych. Te instrumenty z szacunkiem odnoszą się do intymności przyrody.
Dźwiękowy relaks wśród drzew zagra i poprowadzi nas słowem i dźwiękiem - Maja (Maya) Baczyńska - performerka i multiinstrumentalistka, reżyserka, poetka, autorka baśni, opowiadań, felietonów, reportaży i librett.

Zapisy na spacer i warsztaty od 20.06.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce: ogród Domu Kultury „Włochy” ul. B. Chrobrego 27.