kolorowy plakat na białym tle, na górze zdjęcia przedstawiające napoje, owoce i wesołe animacje a pod spodem fioletowymi i czarnymi literami informacje o wydarzeniu

Plenerowy Dom Kultury – spotkania z teatrem i przyrodą.

Teatr
g. 15.00 – Teatr Katarynka „W miejskiej dżungli”

Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.
Czas trwania: 45min

Spotkania i warsztaty – doświadczamy przyrody we Włochach – smak

g. 13.30 – warsztat Mali Odkrywcy – eksperymenty

g. 13.30 – warsztaty z Mead Ladies - spacer botaniczny - W poszukiwaniu dzikich smaków
Smak kwaśny - ziołowy ocet  ( prosimy uczestników o przyniesienie ok. litrowego słoika)
Smak słodki - jadalne kwiaty i herbata utleniana ( prosimy uczestników o przyniesienie ok. 200-ml słoika)
Smak gorzki - piołun i spółka

g.13.30 – warsztat prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody
Jakie smaki rozpoznaje człowiek, a jakie zwierzęta? Czy język jest jedyną częścią ciała, którą można posmakować jedzenie? A jak odróżnić rośliny jadalne od tych trujących? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas przyrodniczego spaceru. Wcielimy się w poszukiwaczy roślin i sprawdzimy, czy są jadalne, lecznicze czy też trujące. Na moment zamienimy się w kucharzy, druidów albo czarownice by stworzyć smakowite dania, magiczne mikstury albo też trucizny.

Zapisy warsztaty od 1.07 na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce: Park Marka Kotańskiego