plakat w odcieniach jasnej zieleni z zielono pomarańczowymi literami, informującymi o wydarzeniu

W wakacyjne niedziele zapraszamy do Parku Kombatantów na cykl dziewięciu wydarzeń artystycznych w trakcie których, dzięki zaproszonym artystom, przeniesiemy się m.in. do słonecznej Hiszpanii i Ameryki Południowej, Afryki, posłuchamy muzyki tanecznej oraz folkloru miejskiego a także będziemy chłonąć muzykę klasyczną oraz soul i jazz. Dwa koncerty, w dniach poprzedzających rocznicę Powstania Warszawskiego i Święta Wojska Polskiego, poświęcone będą muzyce patriotycznej.

Atutem projektu, oprócz atrakcyjnych scenicznych prezentacji muzycznych (godz. 16.00), będą  bez wątpienia zajęcia dla najmłodszych prowadzone przez animatorów (godz. 15.15-17.45), m.in. warsztaty, gry i zabawy ruchowe, działania plastyczne i sensoryczne.

3 lipca Volare (śpiew, akordeon/śpiew) - Będzie to "siesta" w najlepszym wydaniu. W repertuarze zespołu usłyszymy przeboje muzyki włoskiej, Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Południowej.

10 lipca Kapela z Mostówki (klarnet, śpiew/gitara, śpiew/akordeon) - Muzycy wykonują repertuar określany mianem „folklor miejski“. Przeniesiemy się zatem do czasów starej Warszawy, kiedy to na ulicach przedmieść i w kafejkach królowała muzyka taneczna i piosenki z charakterystyczną gwarą.

17 lipca Trio Contento (skrzypce, akordeon, instr. klawiszowy) - Posiadają w swoim repertuarze polskie i światowe tanga. W koncercie usłyszymy najpiękniejsze utwory napisane przez takich kompozytorów jak Petersburski, Gardel oraz wirtuozowskie kompozycje Piazzolli. A wszystko to okraszone klimatycznym sosem ze szczyptą wirtuozerii!

24 lipca Ad Libitum (skrzypce, klarnet, gitara klasyczna) - Spotkanie z "lekką" muzyką klasyczną. W programie koncertu zostaną zaprezentowane utwory znane, lubiane i żartobliwe z kręgu muzyki klasycznej, m.in. J. Straussa, J. Brahmsa, V. Montiego, J.S. Bacha.

31 lipca Trio Ojczyste (śpiew, instr. klawiszowy, baryton) - To grupa muzyków promująca polskie piosenki patriotyczne z czasów najważniejszych zrywów narodowych. W trakcie koncertu artyści wykonają najbardziej rozpoznawalne piosenki – utwory podtrzymujące Polaków na duchu, zarówno te żartobliwe jak i wymagające skupienia.

7 sierpnia Mind Body & Soul (śpiew, instr. klawiszowy, kontrabas) - Akustyczne brzmienie, pasja i doświadczenie to znaki rozpoznawcze zespołu. Artyści potrafią zarazić słuchaczy pozytywnym nastrojem, pokazując niejednokrotnie, że muzykę można traktować także z lekkim przymrużeniem oka. Razem tworzą nowatorskie aranżacje polskich i zagranicznych przebojów piosenek łącząc elementy soulu, popu i smooth jazzu.

14 sierpnia Grupa Legionowo (gitara - śpiew, akordeon, tuba) - W repertuarze zespołu znajdują się najbardziej popularne piosenki wykonywane przez Polskich Legionistów z czasów odzyskania niepodległości oraz polskie pieśni patriotyczne. Podczas koncertu usłyszymy utwory, które pomagały przetrwać trudne chwile różnych zawieruchach wojennych dotykające naszą Ojczyznę. Usłyszymy melodie, które były i są obecne w każdym domu i sercu. Melodie, które są znane wszystkim niezależnie od wieku i poglądów politycznych i są dziedzictwem zawartym w pieśniach i historią zapisaną w słowach.

21 sierpnia Barakan (śpiew/balafony/ngoni/kora, śpiew/gitara/harmonijka ustna) - To polsko - afrykański zespół w którego repertuarze znajdują się tradycyjne afrykańskie utwory jak i wiele kompozycji autorskich stworzonych przez artystów. To melodyczna afrykańska muzyka zagrana w bujających, relaksacyjnych rytmach na tradycyjnych instrumentach zachodniej części Czarnego Lądu.

28 sierpnia Kazzma Brass Quintet (2 trąbki, puzon, waltornia, tuba) - Najprawdziwszy kwintet instrumentów dętych blaszanych. W ich repertuarze usłyszymy w pełni blasku brzmiące tematy muzyki rozrywkowej, klasycznej i filmowej.

Realizacja Stowarzyszenie "Akademia Łucznica"
Projekt współfinansuje Dzielnica Włochy m.st. Warszawy