„Twórczy nieład. Kultura neuroróżnorodności”
27.09.br (środa) godz. 18.00-21.00

Twórczy nieład, czyli grupa dla dorosłych z ADHD i dorosłych myślących, że prawdopodobnie mają ADHD, czyli:
roztargnionych, spóźniających się, mających 1000 myśli na sekundę i bałagan na biurku, gubiących rzeczy, kreatywnych, zaczynających 10 projektów naraz i kończących 1, umiejących się skoncentrować na swojej pasji, ale niekoniecznie na tym, żeby złożyć zeznanie podatkowe na czas, impulsywnych, „zawieszających się”, mających zaskakujące skojarzenia. Pamiętaj, że część objawów może być maskowana i że nie każdy ma wszystkie objawy - każd(a/e/y) z nas jest różn(a/e/y).)
Nie będziemy zajmować się „naprawianiem” nas, będzie to grupa wsparcia, a nie grupa ucząca dyscypliny czy robienia list, choć oczywiście możecie podzielić się swoimi sposobami czy pomysłami. Możemy cieszyć się naszym ADHD lub narzekać na nie. Razem poopowiadamy sobie o naszych przeżyciach. Celem grupy jest poznanie innych osób z ADHD, możliwość wygadania się, ale też posłuchania innych. Dzięki temu poczujemy, że „nie tylko my tak mamy”.
Celem grupy nie jest sprawienie, że nie będziemy mieć ADHD, tylko większa akceptacja nas samych, zaprzyjaźnienie się z naszą neuroróżnorodnością.
Grupa wolna od nienawiści, dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową, wiek (z tym że jest to grupa dla osób dorosłych), orientację seksualną, wykształcenie, pochodzenie, stan zdrowia, grupę społeczną czy wygląd. Jednocześnie bądźmy wyrozumiali dla swoich błędów i zakładajmy dobre intencje. Jeśli ktoś popełnił gafę, wytłumaczymy spokojnie, w jaki sposób nas uraził – być może ta osoba nie wiedziała, że sprawia nam przykrość. Jesteśmy tylko ludźmi i cały czas się uczymy.
Grupa otwarta.

Lepiej się zapisać, ale jeśli nie zdążysz, po prostu przyjdź.
Warsztaty w ramach Mini MAL

Wstęp wolny
Informacje: tel. 517 205 622 lub elukawska@dkwlochy.pl