Na plakacie znajdują się stare fotografie Powstańców, zdjęcie artystki oraz informacje o koncercie

Autorski koncert Joanny Bejm z zespołem jest hołdem dla zapomnianych poetów, walczących w Powstaniu Warszawskim. Projekt odchodzi od standardowej formy patetycznego koncertu, podejmującego wyłącznie narodowowyzwoleńczą tematykę. We współpracy z Muzeum Literatury, Joanna wybrała unikatowe wiersze Juliusza Krzyżewskiego, Zdzisława Stroińskiego, Wojciecha Mencla, Teresy Bogusławskiej, Zbigniewa Chałko i Krystyny Krahelskiej.

30.10.2021 r. (sobota) godz. 18.00 

W piękny sposób opowiadają o codziennym życiu w obliczu wojny i uczuciach, które towarzyszyły wówczas powstańcom: o ich miłościach, tęsknotach, smutku i patriotycznych uniesieniach, ale także radości i nadziei, którą mieli w sobie.

Niektóre wiersze mają bardzo osobisty charakter. Jest wśród nich „Do córeczki” Juliusza Krzyżewskiego, który Joanna odkryła dzięki rękopisowi zachowanemu w Muzeum Literatury.

Szczególnie wzruszają wiersze Teresy Bogusławskiej, niezwykle uzdolnionej dziewczynki, która odeszła, mając zaledwie 15 lat. W swym krótkim życiu zdążyła napisać wiele pięknych, niezwykle dojrzałych wierszy.

Koncert został stworzony z dużą dbałością o przekaz i szacunek dla słowa. Liryczny i emocjonalny, lecz bez sztucznego patosu, z ciekawymi aranżacjami, oscylującymi wokół poetyckiego jazzu

Wystąpią:

Joanna Bejm – śpiew

Kuba Kotowicz – wibrafon

Konrad Kubicki – kontrabas

Michał Jurkiewicz - altówka

Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn

Patryk Dobosz – perkusja

Wstęp wolny, rezerwacja tel. (22) 868 02 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.