W górnej części plakatu znajdują się zdjęcia koktajlu, malin, naczyń z kolorowymi cieczami oraz narysowane zwierzęta z zoo. Na środku plakatu znajdują się informacje o wydarzeniu

Zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie z teatrem i przyrodą! Tym razem spotykamy się w Parku Marka Kotańskiego, by doświadczyć różnych smaków. 

**Teatr**

godz. 15.00Teatr Katarynka „W miejskiej dżungli”

Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.

Czas trwania: 45min

**Spotkania i warsztaty – doświadczamy przyrody we Włochach – smak**

 13.30 – warsztat Mali Odkrywcy – eksperymenty

Podczas eksperymentów dzieci będą mogły poznać jak smakują przysmaki przygotowane metodami kuchni molekularnej przy użyciu ciekłego azotu mającego -196 stopni Celsjusza. Zbadamy również jak człowiek odbiera smaki oraz czy wzrok pomaga nam w odróżnianiu smaków. Dodatkowo poeksperymentujemy z wodą i zbadany jej właściwości jako ciecz, lód oraz parę.

 13.30 – warsztaty z Mead Ladies - spacer botaniczny - W poszukiwaniu dzikich smaków

Smak kwaśny - ziołowy ocet (prosimy uczestników o przyniesienie ok. litrowego słoika)

Smak słodki - jadalne kwiaty i herbata utleniana (proszę uczestników o przyniesienie ok. 200-ml słoika)

Smak gorzki - piołun i spółka

 g.13.30 – warsztat prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody

Jakie smaki rozpoznaje człowiek, a jakie zwierzęta? Czy język jest jedyną częścią ciała, którą można posmakować jedzenie? A jak odróżnić rośliny jadalne od tych trujących? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas przyrodniczego spaceru. Wcielimy się w poszukiwaczy roślin i sprawdzimy, czy są jadalne, lecznicze czy też trujące. Na moment zamienimy się w kucharzy, druidów albo czarownice by stworzyć smakowite dania, magiczne mikstury albo też trucizny.

Zapisy na warsztaty od 1.07 na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce: Park Marka Kotańskiego