plakat koncertu wokalistki OS.SO

Zapraszamy na koncert z piosenkami do wierszy Wisławy Szymborskiej i autorskimi kompozycjami OS.SO. 

„Zachwyt i rozpacz” to przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej interdyscyplinarny projekt artystyczny poruszający się na styku muzyki i literatury.

Wystąpią:
Zuzanna Ossowska OS.SO - wokal, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, gamelan
Rafał Olewnicki - perkusja, perkusjonalia
Jacek Prokopowicz - instrumenty klawiszowe
Jakub Szulc - gitara

Kompozycje do wierszy noblistki zostały przygotowane przez producentkę muzyczną znaną z artpopowych, nastrojowych utworów - OS.SO, która tak mówi o tym przedsięwzięciu: „jako literaturoznawczyni i kompozytorka, chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki, podkreślić aktualność jej poezji. Utwory prezentowane na koncercie zostały zaaranżowane m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusjonalia oraz tradycyjne instrumenty indonezyjskie – gamelan”. 

Podczas wieczoru zabrzmią także autorskie utwory OS.SO z wydanej we wrześniu 2022 płyty „Lethe”.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

OS.SO (Zuzanna Ossowska) - kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka muzyczna. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem.

Posłuchaj nagrania

4.02.2023 r.(sobota) godz. 18:00, wstęp wolny