warsztaty wokalne

11 lutego zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wokalne, które mają na celu obudzenie naszej ludzkiej, głębokiej potrzeby do „wybrzmiewania” zarówno indywidualnego, jak i wspólnego. Pomagają znaleźć wewnętrzne, niczym nieskrępowane źródło ekspresji, będące kluczem do usłyszenia siebie, w naszej pędzącej i przebodźcowanej rzeczywistości. 

Od zarania dziejów towarzyszyła wszystkim najważniejszym aspektom życia człowieka. Pomagała zacieśniać relacje międzyludzkie, rozbrzmiewała podczas prac codziennych, wreszcie pozwalała nakreślić przestrzeń sakralną. 

Pieśni tradycyjne to melodie powstałe w miejscu, gdzie wyrażane emocje szukały innej drogi niż sama mowa. Powrót za pomocą właśnie tych dźwięków do naszych korzeni pozwala na doświadczanie czegoś więcej aniżeli samą pracę nad emisją głosu. To zarówno indywidualna droga jak i wysublimowana w dzisiejszych czasach forma integracji, bo nic tak nie otwiera i nie łączy jak wspólny śpiew.

Karolina Skrzyńska - wokalistka, autorka muzyki i tekstów, trenerka wokalna i artterapeutka. Swój głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew operowy, śpiewokrzyk, chłonęła także specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Związana z Międzynarodowym Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, w tym nagrody imienia Czesława Niemena na festiwalu w Opolu. W swojej autorskiej muzyce (albumy W oddali i Palcem po wodzie) nawiązuje silnie do polskiej muzyki tradycyjnej, jej słowiańskiej duszy, nie skupia się jednak na muzycznej rekonstrukcji, a tworzeniu nowej jakości, nieznającej podziału kulturowego i stylistycznego. Od 8 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem K40, gdzie prowadzi zajęcia teatralne i artystyczne dla seniorów i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczestnicy warsztatów zaśpiewają wybrane utwory wraz z Karoliną Skrzyńską podczas jej wieczornego koncertu. Koncert odbędzie się 11.02.2023 r. (sobota) o godzinie 18.00 w Okęckiej Sali Widowiskowej.

Koszt uczestnictwa - 60 zł ZAPISY