Plakat zapowiadający koncert Skubisz / Lemańczyk Cooperation

26 marca o godz. 18.00 zapraszamy na warszawską premierę płyty Stories about life and love formacji Skubisz / Lemańczyk Cooperation.

To zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie, nieoczywiste kompozycje wybitnego kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza "Eskaubei" dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem. Zespół łączy w sobie świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej, jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość. Pretekstem do utworzenia zespołu był koncert
w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko,
a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza. Hołd dla muzyka znalazł się również na płycie. Album „Stories about life and love”, który ze Skubiszem i Lemańczykiem współtworzyli: Tomasz Nowak, Grzegorz Pałka i Wojciech Długosz „Mr Krime" ukazał się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe.

Recenzje płyty:

Skubisz Lemańczyk Cooperation - Stories about Life and Love".

- Kreatywność muzyków oraz elokwencja literacka rapera zacierają się w jeden, pulsujący, muzyczny organizm epatujący nastrojem i brzmieniem długo pozostającym w pamięci słuchacza. - Dionizy Piątkowski, Era Jazzu.

- Panowie zwracają uwagę na niby oczywiste, ale zapomniane i zepchnięte na dalszy plan wartości, takie jak empatia, współprzeżywanie, bycie obok i miłość. Jazz, rap i spoken word jako recepta na mentalne zło XXI wieku. - Mateusz Kołodziej, Śląska Opinia.

- Boleśnie prawdziwe. Muzycznie przejmujące. Spokojnie niespokojne. - Paweł Międlar o singlu "Prawda".

- Overall, this is a most welcome return to the Jazz-Rap Fusion idiom by Skubisz, who is as always accompanied by excellent musicians, creating some relevant social criticism and life observations, which are not easy to hear but nevertheless absolutely necessary to keep one’s sanity. Kudos for keeping up the good work! - Adam Baruch, The Soundtrack of My Life.

 

Wystąpią:

Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - słowo, instr perkusyjne,

Piotr Lemańczyk - gitara basowa,

Tomasz Nowak - trąbka,

Grzegorz Pałka – perkusja

26.03.2023

godz. 18.00

Wstęp wolny