30 września 2023 o godz. 18.00 zapraszamy na niezapomniany koncert kwartetu Wojtka Pilichowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich basistów. Jeśli kochasz muzykę opartą na solidnym groove i wirtuozerskie solówki, to ten koncert na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Wojtek Pilichowski „Amba” Kwartet składa się z utalentowanych muzyków, których zdolności i pasja do muzyki gwarantują niezwykłe doznania dźwiękowe.

Grupa nie tylko fascynuje swoją muzyką, ale też potrafi nawiązać doskonałą komunikację z publicznością. Ich koncerty to nie tylko pokaz umiejętności, ale również chwile przepełnione emocjami.

Wystąpią:

Wojtek Pilichowski - bas

Tomasz Mądzielewski – perkusja

Arek Grygo – piano

Jarek Kaczmarczyk – saksofon

Wojtek Pilichowski (basista, kompozytor, producent muzyczny)

Pierwszy solo album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu ukazało się 18 solowych albumów, w tym koncertowe wydawnictwa Pilichowski Band Live na DVD. Łączny nakład wszystkich płyt przekroczył 100.000 egzemplarzy.

Od początku swojej pracy jako muzyk gra w projektach innych artystów. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egzemplarzy. Wraz z supergrupą Woobie Doobie współpracował z czołówką polskiej sceny pop. Jego brzmienie możemy usłyszeć na setkach płyt wydanych w ostatnich trzech dekadach.

W Polsce został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W sumie 16 razy uznano go za najlepszego Polskiego basistę. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" ośmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Otrzymał nagrodę dla Najlepszej Sekcji Rytmicznej w 2001r. (Pilichowski, Dąbrówka) i 2003r. (Pilichowski, Łosowski). Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box w kategorii gitara basowa przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Zwycięzca Guitar Awards 2013 w kategorii najlepszy basista.

Jest dyrektorem artystycznym prestiżowych i największych w Polsce Warsztatów Muzyczna Owczarnia, Kreatywnych Warsztatów Wojtka Pilichowskiego, a także autorem czterech podręczników oraz płyt DVD o tematyce gitary basowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne oraz wykłady master class na całym świecie.

Wojtek od wielu lat jest zapraszany na wszystkie najważniejsze festiwale na całym świecie, w tym Bass Player Live Nowy York i Los Angeles, Euro Bass Days Verona, UK Bass Day, Java Jazz Festiwal, Open Jazz Fest, Klaipeda Jazz Festiwal. Koncertował w wielu miastach świata tj. Tokyo, Szanghaj, Sao Paulo, Vancouver, Astana, Bogota, Santiago i wiele innych.

Artysta w 2017 roku świętował 25-lecie pracy twórczej. Z tej okazji nakładem Polskiej Agencji Fonograficznej został wydany live album "25 Koncert w Trójce”. Na scenie wśród zaproszonych gości wystąpili: Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Jan Borysewicz, oraz zespół Woobie Doobie (Olszak, Grymuza, Nowakowski, Pilichowski, Dąbrówka).

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na Biletyna.pl

>>KUP BILET<<