Informujemy, że w okresie ferii zimowych zajęcia w Domu Kultury ,,Włochy" przy ul. Chrobrego 27
nie odbywają się , z wyjątkiem zajęć:
kultura zdrowego stylu życia "sprawny kręgosłup" oraz "gimnastyka 70+"
Ponadto w dniu 09.02.2019r. (sobota) odbywają się następujące zajęcia:
balet, szachy, keyboard.

Podczas spotkania pracować będziemy nad autorską mapą waszej najbliższej okolicy - Starych Włoch. Zdecydujemy jakie punkty orientacyjne powinny się znaleźć na mapie, opracujemy oznaczenia, wyznaczymy granice obszaru. Wszystko to pod okiem doświadczonych grafików, którzy nie tylko wprowadzą was w świat projektowania, ale też - przede wszystkim - pomogą wam stworzyć własną wizję dzielnicy.

Koncert oprowadzi nas po Paryżu – mieście artystów, mieście miłości – przeplatając piosenki z krótkimi opowiadaniami o Paryżu i recytacją wierszy francuskich poetów romantycznych, dekadenckich i surrealistycznych.

Zapraszamy na koncert Noworoczny zespołu Edyta Band Juniors. Gościnnie wystąpi zespół EB Sound (dawny Edyta Band).

UWAGA !   Koncert Noworoczny  został przeniesiony z 19 na 24 stycznia (czwartek) na godz. 19.00
Powodem przeniesienia terminu koncertu jest czas żałoby narodowej, wyznaczony na dzień pogrzebu śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska.

Autorska interpretacja bajki na podstawie Carla Collodiego. Pinokio, drewniany pajacyk, uczy dzieci podejmowania wyborów między dobrem a złem. Posiada słabości, jak każdy człowiek i po wielu perypetiach uczy się, jak postępować godnie. W nagrodę spełnia się jego marzenie - zostaje prawdziwym chłopcem. Spektakl edukacyjny, który w zabawny sposób przekazuje, że warto być uczciwym i dobrym. W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy interaktywne.

Namibia bywa nazywana „Arid Eden” – pustynny raj. Z kilku wypraw powstała opowieść o miejscach, ludziach, spotkaniach. Podczas pokazu wyruszymy na pomarańczowe wydmy pustyni Namib, by zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy o wschodzie i zachodzie, poznamy tajemnicze magiczne kręgi i sprawdzimy kto kryje się w piasku.

Pokojówki" na podstawie dramatu Jeana Geneta to sztuka, którą osadziliśmy w latach '30 XX-wieku. Opowiada ona o siostrach Claire i Solange, udręczonych ponurą wegetacją w cieniu ich pracodawczyni, Pani. Pokojówki, chcąc odmienić swoje marne życie, postanawiają wziąć sprawy we własne ręce. Nie wiedzą jednak, jak daleko będą musiały się posunąć, by tego dokonać.

Zapraszamy dzieci do udziału w akcji ,,Zima w mieście" na zajęcia ceramiczne, plastyczne i taneczne.

Dom Kultury "Włochy" zaprasza młodzież w wieku 16-25 do tworzenia miniMALU (Miejsca Aktywności Lokalnej Domu Kultury "Włochy"). Projekt zakłada organizację cotygodniowych spotkań integrujących młodzież w ramach projektu "Krytyczny Kącik Towarzyski". Razem z Wami chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń w Domu Kultury "Włochy", otwartą na wyrażanie własnych opinii, poznawanie się, wymianę doświadczeń, rozwijanie zainteresowań i dzielenie z innymi.

Dom Kultury „Włochy” to miejsce otwarte dla mieszkańców. Chcemy wspierać działania lokalne, inicjatywy oddolne i integrować sąsiadów.   Jesteśmy gotowi udostępnić pomieszczenia mieszkańcom Dzielnicy Włochy, którzy chcą robić coś dla innych. Sale udostępniamy nieodpłatnie, wyłącznie na działania niekomercyjne m.in. warsztaty, spotkania, koła zainteresowań.