Informujemy, że w bieżącym roku kulturalno-oświatowym zajęcia w Domu Kultury ,,Włochy" odbywają się do dnia 16 czerwca.

Po czym poznać, że projekt kwalifikuje się do zgłoszenia do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej? A jeśli się kwalifikuje, to jak go opisać, jak określić cele, jak zmierzyć oryginalność koncepcji czy wartość dodaną projektu? To główne zagadnienia poruszane w czasie warsztatów przygotowujących do złożenia wniosków w konkursie.

Zapraszamy na kolejną Ceramiczną Sobotę w Domu Kultury ,,Włochy" dnia 11 maja br. Pracownia czynna jest w godzinach 10.00-14.00. Pobyt w ramach Ceramicznej Soboty trwa 120 min. Koszt 40zł/rodzina do 4 osób, każda następna osoba 5 zł.

Czym jest zbrodnia? Czy jesteśmy w stanie wskazać jej logiczne przyczyny? Czy zemsta może być aktem sprawiedliwym?
Po raz pierwszy zaprezentujemy spektakl poszerzony o dwa nowe epizody, w których bohaterowie balansują na granicy sprawiedliwości i zbrodni.
Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Zapraszamy na kolejne piątkowe Spotkania z Tangiem w ramach otwartej dla mieszkańców przestrzeni miniMALu ---> https://dkwlochy.pl/index.php/minimal
17 i 24.05.2019r godz. 19.30-21.30.

Klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charles Aznavour’a przenoszą widzów w świat niepowtarzalnej atmosfery artystycznego Paryża. Koncert ten to prezentacja najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej.

Podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów. Witaliśmy dzień, podziwiając jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami kauri; spacerując wybrzeżami wzburzonego Pacyfiku; biwakując na skraju lodowca u stóp Mt. Cooka; podglądając pingwiny, wieloryby i lwy morskie; przeglądając się w turkusowych taflach jezior; poznając egzotyczną kulturę maoryską...

4 czerwca - tego dnia w 1989 roku przeprowadzono pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne jako rezultat słynnych obrad Okrągłego Stołu. Władze komunistyczne pozwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w Sejmie i Senacie, i w tym celu zorganizowano pierwsze od ponad 40 lat demokratyczne wybory. Rocznicę tego wydarzenia uczcimy Festiwalem Wolności i Solidarności, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec Włoch. Gorąco zapraszamy do prezentacji swojego talentu na scenie lub na płótnie – każda forma będzie powitana z radością.

Dom Kultury "Włochy" zaprasza młodzież w wieku 16-25 do tworzenia miniMALU (Miejsca Aktywności Lokalnej Domu Kultury "Włochy"). Projekt zakłada organizację cotygodniowych spotkań integrujących młodzież w ramach projektu "Krytyczny Kącik Towarzyski". Razem z Wami chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń w Domu Kultury "Włochy", otwartą na wyrażanie własnych opinii, poznawanie się, wymianę doświadczeń, rozwijanie zainteresowań i dzielenie z innymi.

Dom Kultury „Włochy” to miejsce otwarte dla mieszkańców. Chcemy wspierać działania lokalne, inicjatywy oddolne i integrować sąsiadów.   Jesteśmy gotowi udostępnić pomieszczenia mieszkańcom Dzielnicy Włochy, którzy chcą robić coś dla innych. Sale udostępniamy nieodpłatnie, wyłącznie na działania niekomercyjne m.in. warsztaty, spotkania, koła zainteresowań.