Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w zajęciach w sezonie kulturalnym 2019/2020.

Informujemy, że zapisy na zajęcia w nowym sezonie kulturalnym rozpoczną od dnia 8 września br tylko poprzez portal strefazajec.pl


Do pobrania: instrukcja utworzenia konta na strefazajec.pl

Przesłuchania wstępne do Studia Piosenki
Studio Piosenki prowadzone przez Edytę Kiesewetter zaprasza do udziału w przesłuchaniach w dniach 9.09; 10.09; 12.09 i 13.09.

Koncert na głos i fortepian dwójki muzyków o ogromnej pasji, a prywatnie przyjaciół. Usłyszymy polskie i zagraniczne, najbardziej znane hity muzyki filmowej, pochodzące z lubianych filmów, takich jak Moulin Rouge, Bagdad Cafe, W pustyni i w puszczy, Bohemian Rhapsody i wiele innych.

Zapraszamy na pierwsze - organizacyjne spotkanie z tangiem w tym sezonie kulturalnym, w piątek 20.09 o godz. 19.30

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka. Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulicę. W finale dzieci razem z aktorami budują na scenie instrument z rur PCV, pokazujemy jak z pozoru niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś wartościowego. Poruszamy kwestie ekologii i recyklingu. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

Patagonia to nie tylko surowe, bezludne równiny i szalejące wichry. To kraina bogata w połyskujące słońcem turkusowe jeziora, gęste lasy, rwące rzeki i rozległe lodowce. Imigranci z Europy na przekór żywiołom zakładali estancje (olbrzymie majątki ziemskie). Do dzisiaj hodują wielkie stada bydła, urządzają tradycyjne rodea i kultywują pamięć o pierwszych osadnikach. Przemierzając setki kilometrów patagońskich bezdroży nie raz przebiegnie nam przez drogę guanako lub przepędzane przez gauchos (pasterzy) stado owiec...

 Aneta Maliszewska - Od końca lat 90. uprawia malarstwo sztalugowe oraz fotografię artystyczną. Najwcześniejsze obrazy malowane na dużych arkuszach papieru były reakcją na energię i skalę amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Późniejsze płótna mimo dużego ładunku emocjonalnego powstawały żmudnie i bardzo powoli; paleta barwna prac była ciemna i przygaszona, ale w ostatnich latach kolor stał się mocniejszy i świetlisty, wyrażając tym samym wibrującą energię i wywołując szersze doznania emocjonalne...

Dom Kultury "Włochy" zaprasza młodzież w wieku 16-25 do tworzenia miniMALU (Miejsca Aktywności Lokalnej Domu Kultury "Włochy"). Projekt zakłada organizację cotygodniowych spotkań integrujących młodzież w ramach projektu "Krytyczny Kącik Towarzyski". Razem z Wami chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń w Domu Kultury "Włochy", otwartą na wyrażanie własnych opinii, poznawanie się, wymianę doświadczeń, rozwijanie zainteresowań i dzielenie z innymi.

Dom Kultury „Włochy” to miejsce otwarte dla mieszkańców. Chcemy wspierać działania lokalne, inicjatywy oddolne i integrować sąsiadów.   Jesteśmy gotowi udostępnić pomieszczenia mieszkańcom Dzielnicy Włochy, którzy chcą robić coś dla innych. Sale udostępniamy nieodpłatnie, wyłącznie na działania niekomercyjne m.in. warsztaty, spotkania, koła zainteresowań.