Informujemy, że w dniu7.11.2019r (czwartek) kasa Domu Kultury ,,Włochy" wyjątkowo będzie czynna w godz. 8.00-15.00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w zajęciach w sezonie kulturalnym 2019/2020.

Loesje - międzynarodowa organizacja artystyczna powstała w 1983 w Arnhem w Holandii.
Głównymi zadaniami Loesje są: promowanie wolności słowa i wolności wyrażania opinii, kreatywności, konstruktywnej krytyki, progresywnego myślenia, filozofii, a czasami nawet poezji, poprzez krótkie slogany umieszczane na plakatach.

Zapraszamy na warsztaty ceramiczne w ramach Ceramicznej Soboty. Pracownia jest czynna w godz. 10.00-14.00.
Pobyt w pracowni trwa 120 min. Koszt 40zł/rodzina do 4 osób, każda kolejna osoba 5zł.

"Co by było, gdyby tylko tyle po nas zostało? Co o nas mówią te pamiątki, ślady, resztki, ta cholerna paczka Apapu, jabłko, szalik i torba? A więc byliśmy ofiarami i zarazem zwiedzającymi Muzeum Pamięci po nas samych. I było nam coraz głupiej z tym naszym rozbawieniem z początku spektaklu. Zaczynało nam ciążyć, uwierało. Przecież zanosiliśmy się śmiechem, jakby nie pamiętając, o czym jest sztuka Sikorskiej-Miszczuk. Co to znaczyło, kiedy w obozie nowo przybyłym Żydom kazano się rozbierać…" fragment recenzji spektaklu Łukasza Drewniaka, TVP Kultura.

Mini MAL
Zapraszamy na niesamowite spotkanie z olejkami eterycznymi klasy terapeutycznej, na którym nie tyko poczujemy wspaniały zapach, ale także dowiemy się jak w skuteczny i bezpieczny sposób poradzić sobie z codziennymi dolegliwościami współczesnego człowieka takimi jak ból głowy, problemy żołądkowe czy nawet zwykły katar.

Wspólnie odkryjmy wspaniały świat sztuki. Mamy okazję, zarówno dzieci, jak i dorośli, przekonać się, iż malowanie i rysowanie jest naprawdę proste i pełne radości. Przez różnorodność ćwiczeń uczestnicy poznają wiele technik posługiwania się np. węglem, sangwiną, ołówkiem, farbami.
Swoboda w wyborze narzędzi sprawi, że poprzez własną ekspresję identyfikujemy się z wyrażanymi treściami i kompozycją.

Marcin Maroszek jest absolwentem Centre National et International Musique d'Accordeon oraz Konserwatorium Genneiliers w Paryżu. Laureat wielu konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Edytą Geppert., Moniką Brodką, Krystyną Jandą, Staśkiem Wielankiem. Kompozytor muzyki teatralnej, aranżer i producent. Specjalizuje się w muzyce bałkańskiej ( zespół Propabanda) i folklorze starej Warszawy (zespół Kapsell).

Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję z chusteczką, kiedy magik sprawił, że zniknęła? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić, żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć szalony czarodziej Pan A...brakadabra, który zaprosi dzieci w zwariowaną podróż poprzez meandry zaklęć magicznych i starorzecza sztuki żonglerskiej...

Podróż do Wenezueli była dla nas odkrywaniem  fascynującej  przyrody i zjawiskowych krajobrazów.  Podziwialiśmy najwyższy wodospad świata Santo Angel, wyłaniające się z lasów tropikalnych i sawanny tepui. Weszliśmy  na tajemniczą Roraimę, obserwowaliśmy kapibary, anakondy, kajmany i ptaki na Los Llanos.  Płynęliśmy łodzią przez dżunglę po rzece Rio Caura, docierając do wiosek indiańskich i wodospadu Salto Paro. Wędrówkę zakończyliśmy na plażach Karaibów.