Znani szerokiej publiczności scen włochowskich młodzi artyści z zespołu „Edyta Band” odnotowali na swoim bogatym koncie kolejne festiwalowe sukcesy:

I miejsce w kategorii zespołów wokalnych 14 – 16 lat XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” wywalczyły: Klaudia Kmiecik, Karolina Polesiak, Kinga Pietruczuk, Monika Styczek, Maria Kozik, Izabella Fabrycka

Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Kinga Pietruczuk i Nathalie Sophie Janowski

Autorami werdyktu byli znakomici jurorzy: Ewa Śnieżanka, Dominika Świątek, Karol Jagiełło

Nagroda Główna w kategorii zespołów wokalnych 13 – 19 lat V Przeglądu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży „Słowikonada” przypadła w udziale: Klaudii Kmiecik, Karolinie Polesiak, Kindze Pietruczuk, Monice Styczek, Alicji Michalczuk, Julii Woźniak, Marii Kozik, Izabelli Fabryckiej oraz Kubie Anusiewiczowi i Jakubowi Mazurowi

Nagrodę Główną w kategorii soliści i duety 10 – 12 lat odebrał zgrany duet Antonina Wąsowicz i Ignacy Pindelski

Jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Anna Komorowska-Kwaśniewska, Jakub Wocial przyznało naszym wokalistom także kilka wyróżnień, które odebrali: Julia Woźniak, Karolina Polesiak oraz Edyta Kiesewetter (założycielka, instruktor wokalny „Edyta Band”) „za wysoki poziom przygotowania [zespołu] i wyjątkowo dobrze dobrany repertuar”.

Gratulujemy!

Zespół "Edyta Band" otrzymał nagrodę główną na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie!

Do tego przeglądu zawsze napływa dużo zgłoszeń - w tym roku było ich 116. Z nich jury wybrało 62 prezentacje które, jak powiedzieli, "zachwyciły od pierwszego dźwięku".
Edyta Band urzekł grono profesjonalnych jurorów (w tym roku byli to: Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, pedagog śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Zbyszek Murawski – muzykolog, dyplomowany wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, Krystyna Majksner-Krzywicka – skrzypaczka, dyrygentka, pedagog muzyczny, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Justyna Panfilewicz – wokalistka, interpretatorka poezji śpiewanej, laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki) trafnym wyborem repertuaru w warstwie muzycznej i tekstowej, czystością intonacji, doskonałym współbrzmieniem w wielogłosie, wrażliwością muzyczną, radością wspólnego muzykowania i dzielenia się pasją oraz dbałością o kulturę i wyraz artystyczny.

Edyta-Band-Nagroda-Glowna-2

Zespół „Edyta Band” został uhonorowany nagrodą Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Młode Talenty Muzyczne”.

Antonina Wąsowicz w duecie z Ignacym Pindelskim zdobyli I miejsce.
Konkurs „Młode Talenty Muzyczne” jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” od 2001 r. Tematyka konkursu zmienia się na przestrzeni lat była różna: patriotyczna, ludowa, klasyczna. Od kilku lat organizatorzy konkursu nie określają zakresu tematycznego.
Celem nadrzędnym konkursu jest profesjonalny komentarz, udzielenie fachowej porady jak rozwijać muzyczne zdolności i umiejętności. Wskazać, co należy dopracować, aby w przyszłości śpiewać, grać, muzykować jeszcze lepiej niż do tej pory.
Od wielu lat honorowym członkiem jury jest Pani Monika Gromek, kompozytorka, muzyk, wieloletni metodyk nauczycieli muzyków, recenzentka i autorka podręczników i zeszytów szkolnych, członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej.
Gratulacje dla podopiecznych Pani Edyty Kiesewetter

DSC_0652

Z przyjemnością informujemy, że Zespół "Edyta Band" zdobył I miejsce w "Tulipanadzie" 2016!

Dom Kultury „Kolorowa”we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zorganizował XIV Konkurs Piosenkarski "Tulipanada". Miał on charakter otwartego edukacyjnego przeglądu, w którym dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali swój talent wokalny. Honorowy patronat nad Konkursem objął Pan Jacek Cygan.

Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie zespołu "Edyta Band"! Na 37 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie zespół otrzymał Złoty Aplauz!

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to najbardziej prestiżowy, polski festiwal z kilkudziesięcioletnią tradycją, na którym od 1979 roku wystąpiło około 120 tysięcy młodych wykonawców.
Tegoroczny Festiwal był rekordowy. Przyciągnął aż 2600 uczestników z 16 krajów. Jury dzieci śpiewających wysłuchało aż 133 prezentacji, a jurorzy młodych tancerzy zobaczyli 122 występy.

tkaczki
Previous Next Play Pause

Wyróżnione gobeliny w konkursie „Gobelin roku”

Z przyjemnością informujemy, że nasze panie tkaczki z pracowni tkactwa artystycznego ,,Magiczne włókno" - Pani Barbara Kowalczyk i Pani Teresa Pięcek - za swoje gobeliny otrzymały wyróżnienia w konkursie „Gobelin roku”, organizowanym już po raz 13 przez Dom Kultury ,,Kadr".
W uzasadnieniu podkreślono wysoki poziom artystyczny prac, jak również odważną kolorystykę i indywidualne podejście do tematu.

W konkursie wzięło udział 67 uczestniczek, które pokazały 89 misternie wytkanych gobelinów.

W dniu 8 kwietnia br o 16.00 wernisaż otworzył wystawę pokonkursową.

Gratulujemy Paniom wyróżnień!