Cykl bajek dla dzieci

17 lutego 2019,  godzina 12.30
"Niezwykła podróż"

Lecimy na czarodziejskim dywanie, wędrujemy w butach stumilowych  i poznajemy zabawne zwyczaje panujące w różnych częściach świata.

wstęp: 10 zł

 

3 marca 2019,  godzina 12.30
"Misiowa draka o drogowych znakach"

Miś zobaczył rowerzystę i - ponieważ nigdy czegoś takiego nie widział - przestraszony szuka swojej przyjaciółki Ary, by podzielić się z nią swoimi obawami. Ara wyjaśnia mu, że to nic strasznego. Ot, zwykłe narzędzie do jeżdżenia.
Miś wpada na pomysł, by też sprawić sobie taki rower. Ara jednak wyjaśnia mu, że aby bezpiecznie poruszać się po drogach trzeba najpierw poznać przepisy związane z ruchem drogowym.
Następuje prezentacja rodzajów znaków drogowych (z przykładami), zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię (zebra), znaczenia świateł na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych (czerwone - zielone) i poruszania się po drodze, gdy nie ma chodnika i gdy trzeba iść jezdnią, po której jeżdżą samochody.

wstęp: 10 zł

 

17 marca 2019,  godzina 12.30
"O tym jak jasne słonko leśny kwartet pogodziło"

Instrumenty muzyczne przechwalają się, kto spośród nich gra najpiękniej. Przygląda się temu słonko, które postanawia nauczyć je skromności i pokory.

wstęp: 10 zł

 

7 kwietnia 2019,  godzina 12.30
"Pani Wiosna Radosna"

Po zimie nadchodzi wiosna, przyroda się budzi, a z nią budzi się też Świstak. W pierwszej chwili myli Wiosnę z Marzanną, ale szybko spostrzega swą pomyłkę. Zapatrzony w Wiosnę przełamuje swoją niechęć do pracy i przystępuje do wiosennych prac - sieje ziarenka, podlewa kiełkujące roślinki i.t.p. Nadchodzi maj i Świstak chce podarować Wiośnie bukiet kwiatów. Niestety, kwiaty bez wody zaczynają schnąć. Za radą Wiosny Świstak wraz z dziećmi przywołuje wiosenny deszczyk.
W końcu Wiosna chce odejść, ale Świstak nie chce się na to zgodzić. Dopiero, gdy Wiosna tłumaczy mu, jakie atrakcje przychodzą z nadejściem lata, Świstak się uspokaja i czeka na nadejście kolejnej pory roku.

wstęp: 10 zł