4 czerwca - tego dnia w 1989 roku przeprowadzono pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne jako rezultat słynnych obrad Okrągłego Stołu. Władze komunistyczne pozwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w Sejmie i Senacie, i w tym celu zorganizowano pierwsze od ponad 40 lat demokratyczne wybory. Rocznicę tego wydarzenia uczcimy Festiwalem Wolności i Solidarności, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec Włoch. Gorąco zapraszamy do prezentacji swojego talentu na scenie lub na płótnie – każda forma będzie powitana z radością.
W związku z trzytygodniową przerwą w pracy szkół postanowiliśmy przedłużyć termin na zgłoszenia do Festiwalu Wolności i Solidarności do dnia 28 maja. Eliminacje odbędą się 30 maja od godz. 12:00 w Domu Kultury Włochy ul. Chrobrego 27.

„Fotografia – Jak to ugryźć?”. Cykl spotkań warsztatowych poświęconych fotografii reportażowej i portretowej. Zakres podstawowy i średnio zaawansowany warsztatów będzie dotyczyć rozwoju własnych predyspozycji fotograficznych i szukaniu najlepszej dla siebie drogi. Będzie o znaczeniu fotografii w dzisiejszym świecie i wciąż rosnącej popularności tej dziedziny sztuki. O tym skąd fotografia znalazła się w naszym życiu i jak na przestrzeni lat je zmieniała. UWAGA! SĄ 4 WOLNE MIEJSCA!

Zapraszamy na koncert „Strachy zmory i upiory” promujący najnowszą płytę dla dzieci i młodzieży!

"Niedźwiedź" opowiada tragikomiczną, opartą na faktach, bieszczadzką legendę o niedźwiedziu-mścicielu i tych, którzy stanęli z nim oko w oko. Po takim spotkaniu już nic nie mogło być takie, jak dotąd...

Projekcja wyświetlana raz w miesiącu, poprzedzona krótkim wprowadzeniem dotyczącym wyświetlanego filmu. Dla osób powyżej 16 roku życia. Informacje szczegółowe tel. 22 868 02 01, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koncert z pieśniami na głos i fortepian Stanisława Moniuszki we współczesnym ujęciu Agnieszki Kiepuszewskiej i Nikoli Kołodziejczyka.

Musical "Kopciuszek" to kolejny spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego DramADA z Artystycznego Domu Animacji. Na scenie zobaczymy utalentowanych uczniów DramADY, wcielających się w baśniowe postacie oraz widowiskowe choreografie, których klimat będzie nasycać autorska muzyka skomponowana specjalnie do tego przedstawienia.

Zapraszamy na wiosenny, pełen rozmaitości koncert zespołu wokalnego Canta Rhei, na którym zabrzmią zarówno utwory dawnych mistrzów, jak i wprowadzająca słoneczny klimat muzyka rozrywkowa. Rozgrzeje nas m.in. ludowa pieśń „Siyahamba” z Afryki Południowej.

Filmowy Dzień Dziecka - Projekcje filmowe dla dzieci w wieku 5-12 lat. 1.06.2019 r. (sobota) godz. 11.00, 13.00, 15.00. Wstęp wolny! Informacje tel. 22 868 02 01, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt.

ŚPIEW DLA WOKALO-SCEPTYKÓW. Czyli warsztaty śpiewu dla nieumiejących śpiewać. Zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy kochają muzykę i śpiew, ale uważają, że nie nadają się do śpiewania „na poważnie”, lub zawsze słyszą od bliskich, że „słoń im na ucho nadepnął”. Jeśli chcesz nauczyć się lepiej panować nad głosem i oddechem oraz pomuzykować bez stresu i z czystą przyjemnością, te warsztaty są dla Ciebie!