Kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego, album zawierający w większości nowe kompozycje. To sentymentalna podróż do Kwidzyna - krainy, gdzie artysta spędził młode lata. Włodzimierz Nahorny - fortepian, Mariusz Bogdanowicz - kontrabas, Piotr Biskupski - perkusja. Szanowni Państwo, informujemy, że wszystkie zaproszenia zostały rozdane.
5.01.2019 r. (sobota) godz. 18.00
Wstęp za okazaniem zaproszenia. Zaproszenia do odbioru w Okęckiej Sali Widowiskowej w dniu 02.01.2019 r. w godz. 17.00-19.00 oraz do wyczerpania puli. Liczba miejsc ograniczona. Zaproszenie ważne dla jednej osoby. Wydajemy maksymalnie dwa zaproszenia dla jednej osoby. UWAGA! informujemy, że wszystkie zaproszenia zostały rozdane.
Muzyka Włodzimierza Nahornego to poezja, romantyzm, refleksja - język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w kanonie jazzowym pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Życiorys Nahornego to niemal cała historia polskiego jazzu. Jego twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.
Nahorny Trio z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji istnieje w tym samym składzie nieprzerwanie od 1991 roku i jest, jak dotąd, najdłużej istniejącym polskim triem jazzowym. Jest ono bazą wszystkich projektów Mistrza: Śpiewnik Nahornego, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie i Nahorny Sextet Chopin Genius Loci. Trio ma w swoim programie również fragmenty projektów Nahorny-Szymanowski Mity, Chopin Genius Loci, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków.