Zapraszamy na Koncert „Wasowski z górnej półki” w wykonaniu Piotra Zubka przy akompaniamencie fortepianowym Bogdana Hołowni. Propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Szanowni Państwo informujemy, że wszystkie zaproszenia na koncert zostały rozdane.

Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony. Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej.

Pomysłodawcą  i „twarzą”  projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada Bogdan Hołownia.

17.02.2019 r. (niedziela) godz. 18.00

Piotr Zubek - śpiew
Bogdan Hołownia - fortepian

Wstęp za okazaniem zaproszenia. Zaproszenia do odbioru w biurze Okęckiej Sali Widowiskowej w dniu 11.02.2019 r. w godz. 17.00-19.00 oraz do wyczerpania puli. Ilość miejsc ograniczona. Szanowni Państwo informujemy, że wszystkie zaproszenia na koncert zostały rozdane.

NAGRANIA

--> KLIK <--"Wczesnoranny człowiek" sł. Tomasz Zubek muz. Marek Zborowski- Weychman

--> KLIK <--Piotr Zubek - Tnę, tnę (22. OFPA 2018)

--> KLIK <-- Piotr Zubek - A lot of money (22. OFPA 2018)

--> KLIK <--Piotr Zubek - Medytacje wiejskiego listonosza - półfinał Must Be The Music 11

--> KLIK < --Drzazgi - wyk. Piotr Zubek sł. K.Jaślar, muz. Z. Górny

-->KLIK <--Ona chodzi tak prześlicznie - wyk. Piotr Zubek | Studio Piosenki

--> KLIK <--Która to już wspólna wiosna - wyk. Piotr Zubek | Studio Piosenki

--> KLIK <--"Dzień dobry Mr Blues" (J.Wasowski) - Bogdan Hołownia piano solo

--> KLIK <--BOGDAN HOŁOWNIA GRA "DOBRANOC" JERZEGO WASOWSKIEGO

--> KLIK <--Bogdan Hołownia gra Wasowskiego

Bogdan Hołownia
Wybitny polski pianista jazzowy, który szlify muzyczne zbierał w Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiego i światowego jazzu (m. in. Dave Clark, Skipp Haden, George Zonc, Lora Szafran, Urszula Dudziak, Magda Umer, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak). Jest laureatem Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku za solową płytę fortepianową „Don’t Ask Why – piano solo”. Doskonały pedagog na co dzień związany z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, w sezonie letnim wykładowca Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Chodzieży. Uznawany za jednego z najlepszych impresjonistów jazzowych; niedościgniony interpretator twórczości Jerzego Wasowskiego. Ponadto utytułowany szachista i człowiek wielkiego serca.


Piotr Zubek
Wychowanek Domu Kultury "Włochy". Adept Wokalistyki Estradowej i Wokalistyki Jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Laureat licznych konkursów wokalnych, m. in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistyki Estradowej we Wrocławiu i I miejsca na Festiwalu piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku; laureat nagrody ZASP za najlepszą interpretację utworów Jeremiego Przybory. Uczestnik muzycznych programów telewizyjnych, m. in. finalista 11. edycji „Must be the music – tylko muzyka” w 2016 r. Młody wokalista w szeroko pojętej stylistyce jazzowej, od piosenki literackiej po swing. W swoich występach łączy inteligentną polską piosenkę ze standardami muzyki światowej

„Wasowski z górnej półki” to projekt muzyczny, który nie powstałby, gdyby nie geniusz Jerzego Wasowskiego. To właśnie twórczość tego ponadczasowego, wciąż nie do końca poznanego kompozytora stała się platformą porozumienia dla dwóch odległych pokoleń muzyków. Kunszt i doświadczenie Bogdana Hołowni (który odpowiada za aranżacje utworów) znakomicie uzupełnia wrażliwość i interpretacyjna świeżość Piotra Zubka.