Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na widowisko muzyczne „Gdybym był bogaczem” w oparciu o musical „Skrzypek na Dachu”. UWAGA! Szanowni Państwo, informujemy, że wszystkie zaproszenia na musical zostały rozdane.

17.03.2019 r. (niedziela) godz. 19.00 . Wstęp za okazaniem zaproszenia. Zaproszenia do odbioru w Okęckiej Sali Widowiskowej w dniu 11.03.2019 r. w godz. 17.00-19.00. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje telefoniczne (22) 868 02 01 w dniach 4-8.03.2019. w godz. 11.00-18.00 (pula zaproszeń w rezerwacji telefonicznej 50 sztuk - wydajemy i rezerwujemy maksymalnie 2 zaproszenia dla jednej osoby)

UWAGA! Szanowni Państwo, informujemy, że wszystkie zaproszenia na musical zostały rozdane.

W przedstawieniu znajdą się popularne żydowskie przeboje z musicalu układające się w historię opisaną w powieści Szolema Alejchema  „Dzieje Tewji Mleczarza”.  Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Imperium Rosyjskiego. Jest ono miejscem życia dwóch społeczności – żydowskiej i rosyjskiej, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej. Musical „Skrzypek na Dachu” jest scenicznym fenomenem, pełnym niezwykłej muzyki i żydowskiego humoru, który zawsze przyciąga tłumy publiczności na całym świecie.

W przedstawieniu biorą udział wybitni artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie (Robert Dymowski, Anna Lubańska, Michał Piskor, Bogumiła Dziel-Wawrowska, Małgorzata Pańko, Milena Lange, Andrzej Gładysz, Tomasz Piluchowski, Ryszard Morka, Andrzej Wiśniewski) oraz Warszawska Orkiestra „Impressione” (Maciej Przestrzelski skrzypce solo/koncertmistrz, Monika Polaczek-Przestrzelska - kierownictwo muzyczne).