Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.
Adresatami Festiwalu są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, młodzież z uczelni wyższych oraz z placówek pozaszkolnych i ośrodków kultury mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego, osoby zgłaszające się indywidualnie.

Festiwal odbędzie się w dniach: 02 marca – 06 kwietnia 2019.

Festiwal obejmuje:
- Konkurs Piosenki (soliści – wokaliści)
- Konkurs Piosenki (zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry)
- Konkurs Taneczny
- Konkurs Teatrów Amatorskich i grup musicalowych
(regulaminy poszczególnych konkursów są omawiane osobno w dalszej części)

Eliminacje konkursowe prowadzone są w trzech etapach z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne:

Etap I – Eliminacje wstępne:
Teatr – na podstawie nadesłanych filmów
Nagrania filmowe przyjmowane są do 25 stycznia 2019 r. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu.
Piosenka – Zgłoszenia przyjmowane są do 25 stycznia 2019 r. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu.
12 – 13 marca 2019 (szkoły)
16 – 17 marca 2019 (placówki pozaszkolne)
Miejsce: Dom Kultury „Włochy” ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa
W jury zasiadają:

Edyta Kiesewetter- pedagog, instruktor wokalny, dyplomowany muzyk, menedżer i animator kultury

Alina Małachowska - pianistka, wokalistka, psycholog i dyrygent chóralny

Kamil Jaros - pedagog, muzyk, wokalista, trener wokalny, kompozytor i autor tekstów, reżyser spektakli muzycznych dla dzieci

Etap II – Eliminacje finałowe:

Taniec - 02 - 03 marca 2019 r.
Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń przesłuchania taneczne odbędą się też 3 marca 2019r.
Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

W jury zasiadają:

Elwira Piorun - pedagog tańca, choreografka, tancerka, współorganizatorka Festiwalu i Teatru Tańca Zawirowania

Antoni Anyż - choreograf, tancerz stylów jazz i hip-hop, wyróżniony uczestnik programów Got to Dance i You Can Dance

Waldemar Wielgosz - pedagog tańca, choreograf, tancerz, juror konkursów tanecznych tańca towarzyskiego.

Teatr –     08 marca 2019 r. Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

W jury zasiadają:

Jan Zdziarski - specjalista kultury mowy, instruktor teatralny, emerytowany wykładowca Akademii Teatralnej, od ponad 40 lat organizator i koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Janusz Majcherek - pedagog, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, krytyk teatralny

Wiesława Sadowska - pomysłodawczyni Asteriady, reżyser teatralny, reżyser koncertów galowych, Dyrektor Domu Kultury Włochy

Piosenka – 22  marca 2019 r. Miejsce: Dom Kultury „Włochy” ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa

W jury zasiadają:

Katarzyna Sokołowska - chórmistrz i nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektor do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie,  juror konkursów chóralnych

Barbara Dziekan - aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, pedagog; profesor zwyczajny PWSFTviT w Łodzi

Wiesława Sadowska - pomysłodawczyni Asteriady, reżyser teatralny, reżyser koncertów galowych, Dyrektor Domu Kultury Włochy

Etap III – Koncerty Galowe i ogłoszenie wyników:
Okęcka Sala Widowiskowa DKW
02 kwietnia 2019 r godz. 12:00 – Koncert Galowy laureatów wyłonionych wśród uczestników z placówek szkolnych
06 kwietnia 2019 r  godz. 14:00 – Koncert Galowy laureatów wyłonionych wśród uczestników z placówek pozaszkolnych

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 25 stycznia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminami.

REGULAMINY, KARTY ZGŁOSZEŃ

INFORMACJA O ZASADACH PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH


GRAFIKI PREZENTACJI

GRAFIK PREZENTACJI TANIEC SZKOŁY - SOBOTA - 02.03.2019 GODZ. 9:00 - 13:40

GRAFIK PREZENTACJI TANIEC PLACÓWKI POZASZKOLNE - SOBOTA - 02.03.2019 GODZ. 14:45 - 19:15

GRAFIK PREZENTACJI TANIEC PLACÓWKI POZASZKOLNE - NIEDZIELA - 03.03.2019 GODZ.9:00 - 13:00

GRAFIK PREZENTACJI TEATR - PIĄTEK - 08.03.2019 GODZ. 9:30 - 16:30

GRAFIK PREZENTACJI PIOSENKA SZKOŁA - WTOREK - 12.03. 2019 GODZ. 9:00 - 14:30

GRAFIK PREZENTACJI PIOSENKA SZKOŁA - ŚRODA - 13.03. 2019 GODZ. 9:00 - 14:00

GRAFIK PREZENTACJI PIOSENKA PLACÓWKI POZASZKOLNE I ZGŁOSZENIA INDYWIDUALNE - SOBOTA - 16.03. 2019 GODZ. 9:00 - 20:00

GRAFIK PREZENTACJI PIOSENKA PLACÓWKI POZASZKOLNE I ZGŁOSZENIA INDYWIDUALNE - NIEDZIELA - 17.03. 2019 GODZ. 9:00 -18:15

GRAFIK PIOSENKA 22 marca


LISTY LAUREATÓW

TANIEC

TEATR
PIOSENKA