Okęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wykłady/spotkania na maj 2019 r.

8 maja 2019, godz. 12.00

Dorota Czołak
Temat: "Współczesne Chiny"

Chiny to kraj wielu kontrastów, zachwycający i wzbudzający refleksje dotyczące różnic kulturowych. Co dziwi, co szokuje, a co wzbudza podziw? Piękno architektury chińskiej, odmienne zwyczaje, ciekawostki kulturowe, chińska kuchnia.

Dorota Czołak – właścicielka firmy szkoleniowej Eduforce, działa w klubie trenerów businessu. Ekspert w dziedzinie importu z Chin. Znawca kultury dalekowschodniej i pracy w środowisku międzykulturowym. Liczne podróże, praca w Azji (Chiny, Tajwan, Korea). Przygotowywała misje handlowe i wyprawy turystyczne do Chin.

15 maja 2019

Wycieczka -  Muzeum Marii Skłodowskiej Curie

Muzeum powstało w 1967 r. w setną rocznicę jej urodzin, mieści się w XVIII w. kamienicy. Po śmierci uczonej wbudowano tablicę upamiętniającą fakt jej urodzenia w tym miejscu i dokonane przez nią odkrycia. Podczas Powstania Warszawskiego dom został zburzony, ale tablica ocalała. Muzeum ma charakter biograficzny. Prezentowane są listy, dokumenty, rzeczy osobiste z życia Marii i Piotra Curie

Zbiórka: godz. 13.00 pod Muzeum, ul. Freta 16

Zapisy: 24.04-25.04 po wykładzie lub telefonicznie Dorota Wrońska 605403955

22 maja 2019, godz. 12.00

Teresa Drozda

Temat: Podwieczorek przy mikrofonie

Jedna z cyklu gawęd poświęconych gwiazdom powojennej rozrywki. Podwieczorek przy mikrofonie to bardzo popularna audycja radiowa nadawana regularnie w programie polskiego radia w latach 1958 – 1989.

Teresa Drozda – polska dziennikarka radiowa. Prowadzi autorskie audycje kulturalne, zajmuje się radiowym reportażem. W 1998 roku założyła niekomercyjny serwis internetowy Strefa Piosenki, poświęcony piosence autorskiej i artystycznej


2
9 maja 2019, godz. 12.00

Teresa Siewierska

Temat: Kabarety.

O słynnych kabaretach, zakulisowych historiach opowie:

Teresa Siewierska - aktorka, członek Związku Artystów Scen Polskich. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studentka m.in: Ireny Kwiatkowskiej, Hanki Bielickiej, Ludwika Sempolińskiego. W repertuarze miała wiele monologów. Prowadziła imprezy artystyczne, autorskie programy literacko-muzyczne, poświęcone poetom i autorom.