Podczas treningów dla dzieci szczególnie duża waga przykładana jest do ćwiczeń ogólnorozwojowych, poprawiających kondycję i zdrowie.
Dzieci podczas treningów przede wszystkim dobrze się bawią, rozwijając przy okazji zarówno sprawność fizyczna jak i koordynację. Duże znaczenie dla trenera ma wytworzenie przyjaznej atmosfery w grupie - równie ważna jak sprawność fizyczna jest koleżeńskość i fair play. Dzieci uczą się, że jedynie współdziałając są w stanie osiągnąć cel.
Aikido jest sztuką walki bez walki. Głównym założeniem jest wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Dlatego też podczas treningów nie ma żadnego rodzaju konfrontacji czy pojedynków - techniki Aikido służą tylko i wyłącznie samoobronie. Z tej filozofii wynika też brak technik ofensywnych, jak kopnięcia czy uderzenia - Aikidoka pozostaje w harmonii z naturą, jego ruchy są płynne i pozbawione agresji.
Nawet najmłodsi odnajdują się podczas zajęć. Starsze dzieci pracują nad doskonaleniem technik i osiągniem kolejnych kyu - stopni, marząc o hakamie (szerokie, zazwyczaj czarne spodnie, oznaczające w Aikido stopień mistrzowski). Młodsi świetnie się bawią podczas gier i zabaw ruchowyc powoli wprowadzających w świat Aikido, a jednocześnie rozwijających ciało i umysł.
(...) Aikido, jak żadna inna sztuka walki kladzie nacisk na rozwój duchowy ucznia. Równie ważne co doskonałość techniczna są kwestie etyczne i moralne. Uczeń cały czas czuje odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka - zarówno partnera podczas treningu, jak i podczas realnej walki. Twórca Aikido powiedział, że jego celem nie jest nauczyć ruszać ciałem, lecz ruszać głową.

 

 poniedziałki    godz. 16.00-16.50    I grupa 4-6 lat
                               godz. 17.00-17.50   II grupa 7-9 lat


instruktor: Paweł Piotrowski

Opłata:
100zł/m-c (1x tyg. 50 min.)

Zapisy na zajęcia tylko przez stronę strefazajec.pl