W dniu 2 maja br kasa Domu Kultury ,,Włochy" będzie nieczynna.

Informujemy, że zajęcia taneczne z P.Agatą Dąbrowską zostały zawieszone na okres kwietnia.

Od kwietnia zawieszone zostały zajęcia Moje Lego z uwagi na zbyt niską frekwencję.

Prosimy o terminowe dokonywanie opłat za zajęcia, do 10 dnia każdego miesiąca z góry, za dany miesiąc oraz o niedokonywanie przedpłat za zajęcia za kilka miesięcy naprzód.

INFORMUJEMY:

Od 2 stycznia 2018 roku wprowadzony został nowy system zapisów na zajęcia.

Bajka o chłopcu, który nie lubił swoich zabawek, nie szanował ich i nie chciał się nimi bawić. Pewnego dnia zabawki ożywają i chłopiec przekonuje się, że zabawa nimi dostarcza mu wiele radości. Spektakl ma na celu odciągnięcie dzieci od telewizji i internetu, a zachęca do bardziej aktywnego spędzania czasu. Bajka autorska, interaktywna, komediowa, skierowana do małych i dużych dzieci.

Wyruszymy w podróż na ogarnięty konfliktami Bliski Wschód, do Iranu – orientalnej oazy spokoju. Będą nas gościć Persowie – otwarci, sympatyczni i pomocni ludzie oraz nomadzi - żyjący zgodnie z rytmem przyrody w górach Zagros. Odwiedzimy egzotyczne miasta – perły perskiej kultury – Isfahan, Sziraz, Kaszan oraz zagubiony w pustynnym pyle Jezd i Kerman. Zobaczymy mistyczne mauzolea, wysłane miękkimi dywanami meczety, skąpane w blasku zachodzącego słońca tysiącletnie miasta, karawanseraje i warownie...

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ceramiczne w Pracowni Lepianka dnia 12 maja br. Pobyt w pracowni w ramach warsztatów trwa dwie godziny (pomiędzy godz. 10.00-14.00), koszt warsztatów to 40 zł od rodziny do 4 osób, każda następna osoba 5 zł. 

"Więzi rodzinne” są przykładem bardzo cenionego i rzadkiego gatunku czarnej komedii absurdu. Doskonale skonstruowana intryga wciąga widza w pozornie banalny świat czterech kobiet – babci, dwóch córek i wnuczki, które za sprawą pewnego pogrzebu zmuszone są bliżej przyjrzeć się relacjom panującym w swojej rodzinie. Sztuka jest inteligentną i doskonale zagraną farsą. Zabawny i dramatyczny zarazem spektakl bawi i zmusza do refleksji.

„Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco uważana jest za jedną z najważniejszych sztuk teatru absurdu. Na ile utwór, którego prapremiera miała miejsce prawie 60 lat temu, może być aktualny dzisiaj, gdy absurd i groteska w teatrze nie są czymś nowym?

Czym jest zbrodnia? Czy jesteśmy w stanie wskazać jej logiczne przyczyny? Czy zemsta może być aktem sprawiedliwym? Te i inne pytania zadamy naszej publiczności na pokazie przedpremierowym 26 maja o 19:00. Po przedstawieniu, zaprosimy do dyskusji.
Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Pan Abrakadabra wraz ze swoją partnerką, Panią Czary Mary, postanawiają wyjechać na wakację. Ale gdzie? Może dzieci pomogą dokonać trudnego wyboru. Czy pojechać nad morze, albo w góry lub nad jezioro. A może spędzić urlop na wsi wśród zwierząt i lasów?

Wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza...