Konkurs recytatorski stanowi eliminacje dzielnicowe do
46. Konkursu „Warszawska Syrenka”.
Organizatorem eliminacji dzielnicowych jest Dom Kultury „Włochy”.

Festiwal ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

plakat z białym tłem, na środku żółto różowo pomarańczowe gwiazdy i napis 20 lat a na górze i na dole czarne napisy informujące o wydarzeniu

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA obchodzi jubileusz dwudziestolecia!
Festiwal ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą. Niemal co roku Festiwal zrzesza wykonawców w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki szkolne i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego Mazowsza. Prawie przez miesiąc najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy próbują swoich sił jako twórcy, a starsi i bardziej doświadczeni realizują marzenia o występie na profesjonalnej scenie.