Czym jest ASTERIADA?
Festiwal ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.
Co roku Festiwal zrzesza wykonawców w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki szkolne i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego Mazowsza. Prawie przez miesiąc najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy próbują swoich sił jako twórcy, a starsi i bardziej doświadczeni realizują marzenia o występie na profesjonalnej scenie.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?
ASTERIADA to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Festiwal pracował na swoją rozpoznawalność ponad 20 lat. Od samego początku jego ideę wspierają uznani wykładowcy uczelni artystycznych, artyści scen polskich oraz wykwalifikowani specjaliści, którzy dzielą się z uczestnikami swoimi uwagami, konstruktywnie wpływają na rozwój ich warsztatu artystycznego.

Kto wspiera tegoroczną ASTERIADĘ?
W tym roku o patronat honorowy dla ASTERIADY poprosiliśmy:
Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika
Burmistrza Dzielnicy Włochy – Jarosława Karcza
Zarząd Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP

Jak wygląda przebieg Festiwalu?
Eliminacje konkursowe prowadzone będą z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne (w tym zgłoszenia indywidualne).


Konkurs Piosenki:

14 -15 -16 kwietnia 2023 - Etap I
Miejsce: Artystyczny Dom Animacji, ul. ks.Juliana Chrościckiego 14, Warszawa
28 – 29 kwietnia 2023 – Etap II
Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW przy ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

Konkurs Teatrów Amatorskich:
16 – 17 kwietnia 2023
Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW przy ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

Konkurs Taneczny:
21 – 22 kwietnia 2023
Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW przy ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

Gale wręczenia nagród:
19 maja 2023 – laureaci z placówek oświatowych, godz. 14.00
21 maja 2023- laureaci z placówek pozaszkolnych, godz. 16.00
Miejsce: Okęcka Sala Widowiskowa DKW przy ul. 1 Sierpnia 36 A, Warszawa

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 marca 2023 r.
Warunkiem udziału w Festiwalu jest przesłanie w wyznaczonym terminie kompletu dokumentów zawierających: wypełnioną elektroniczną kartę zgłoszenia i kopię dowodu opłaty wpisowej, oraz – jeśli oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych uczestnika zostało wyrażone na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez rodzica lub opiekuna prawnego – dostarczenie tego pełnomocnictwa Organizatorowi najpóźniej w dniu prezentacji scenicznej.

Zgłoszenia należy przesłać korzystając z elektronicznej karty zgłoszenia dostępnej od stycznia 2023
Kopię dowodu wpłaty należy przesłać do dnia 12.03.2022 na adres konkursy@dkwlochy.pl

Oświadczenia o zgodzie na rozpowszechnianie wizerunku oraz pełnomocnictwa do wyrażania zgody na rozpowszechnianie wizerunku – jeśli oświadczenia o zgodzie na rozpowszechnianie wizerunku uczestnika zostały wyrażone na podstawie pełnomocnictwa – prosimy dostarczyć najpóźniej w dniu prezentacji scenicznej.
Załącznik 1 a – Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dziecka
Załącznik 1 b – Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dziecka na podstawie pełnomocnictwa
Załącznik 1 c – Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osoby pełnoletniej

Opłaty wpisowej należy dokonać na konto Domu Kultury „Włochy” do 11.03.2022r
79 1240 6218 1111 0000 4620 4574
Opłata w tytule powinna zawierać skróconą nazwę festiwalu, konkurs, którego opłata dotyczy, imię i nazwisko uczestniczki/uczestnika lub nazwę zespołu i ilość osób
np. ASTERIADA 2023, PIOSENKA + Adam Babaciński/Zespół Radosny 8 osób.

REGULAMINY

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dziecka 1

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dziecka 2

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osoby pełnoletniej

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Link do Elektronicznych kart zgłoszeń - https://ankieta.dkwlochy.pl/


Linki do streamingów:
19 maja godz. 14:00 Koncert Galowy z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród dla Szkół:
https://youtube.com/live/WqwQMoQXLWM
21 maja godz. 16:00 Koncert Galowy z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród dla Placówek Pozaszkolnych:
https://youtube.com/live/gn7buMPnbwU

PROTOKOŁY:
PIOSENKA
TANIEC
TEATR


Informacja o Jury:

Piosenka I etap 14 – 15 – 16.04.2023

Edyta Ciechomska – sopranistka, artystka scen operowo-musicalowych, prowadzi warsztaty wokalne. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów operowych (m.in. im. Adama Didura w Bytomiu, Antoniego Dworzaka w Karlovych Varach, Jamume’a Aragalla w Torroelli de Montgri).  Karierę rozpoczynała w Warszawskiej Operze Kameralnej. Zaproszona przez Bogusława Kaczyńskiego rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym ROMA. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i za granicą. W swoim dorobku ma wiele kreacji pierwszoplanowych w operze i operetce. Nagrywa dla Radia i Telewizji, a jedna z jej trzech  płyt będąca zapisem koncertu zorganizowanego w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zdobyła status platynowej. Jej repertuar jest bardzo zróżnicowany. Doskonale sprawdza się zarówno w partiach operowych, jak i operetkowych, musicalowych oraz pieśniach. Chętnie sięga także po znane standardy muzyki jazzowej i filmowej. Koncertuje w kraju i za granicą.

Edyta Kiesewetter - pedagog, instruktor wokalny, dyplomowany muzyk, menedżer i animator kultury; Od 1991 roku prowadzi na terenie Domu Kultury "Włochy" indywidualne i zespołowe zajęcia wokalne. Twórczyni wielu muzycznych projektów scenicznych i koncertów. Założycielka młodzieżowych zespołów wokalnych „Edyta Band” versus EB Sound, Sound Good, reprezentujących Dom Kultury ,,Włochy" i dzielnicę podczas licznych festiwali, konkursów i projektów edukacji kulturalnej.

Artur Zieliński - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, juror konkursów muzycznych, kierownik muzyczny wielu spektakli. Związany z warszawskimi scenami m.in. „Teatr Nowy”, „Teatr Syrena”, „Teatr Rampa”, „Teatr Polski”, „Teatr Kamienica”. Prowadził zajęcia z interpretacji piosenki w „Fundacji Bednarska” przy Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wykładowca na Wrocławskiej Akademii Piosenki, a także na wielu polskich i międzynarodowych warsztatach artystycznych. Był instruktorem wokalnym w zespole dziecięcym „Gawęda”, Fundacji „Przyjaciele”- (działającej na rzecz utalentowanych wokalnie i muzycznie osób niepełnosprawnych), akompaniatorem w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” i w wielu innych formacjach. Posiada wieloletnią praktykę i doświadczenie w prowadzeniu zajęć wokalnych (indywidualnych i grupowych) z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.


Piosenka II etap 28 – 29.04.2023

Katarzyna Sokołowska – chórmistrzyni i pedagożka, nauczycielka akademicka (profesor zwyczajny) na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektorka do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Pracuje jako juror konkursów chóralnych (m.in.: Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”, konkursy w ramach Ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”, Ogólnopolski Konkurs „Ars Liturgica” w Gnieźnie, Festiwal Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”, Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia „Warszawska Wiosna Chóralna”).

Ewa Kuklińska –  wszechstronna artystka: piosenkarka,  aktorka, tancerka i choreografka, współzałożycielka formacji baletowych Naya-Naya i Sabat. Nagrała kilka albumów muzycznych. Koncertowała w Europie, Ameryce Północnej czy Australii. Jako piosenkarka, tancerka i aktorka reprezentowała Polskę w programach realizowanych przez telewizje w Hamburgu, Berlinie, Pradze, Belgradzie, Toronto, Chicago i w Nowym Jorku.

Barbara Dziekan-Vajda – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, pedagożka, reżyserka i nauczycielka akademicka (profesor zwyczajny) w Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Agnieszka Osiecka napisała dla niej 24 piosenki, z których powstał recital „Ulica japońskiej wiśni”. 


Teatr 16 – 17.04.2023

Ewa Makomaska - aktorka, filmowa, telewizyjna i teatralna. Należy do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. Zajmuje się śpiewem i dydaktyką. Współpracowała z Wydziałem Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Prowadzi warsztaty teatralne dla dorosłych.

Jan Zdziarski – specjalista kultury mowy, instruktor teatralny, emerytowany wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (22 lata pracy), wykładowca Studium Reżyserii w Teatrze Niezawodowym, wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Od ponad 40 lat organizator i koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizator i autor programów warsztatów słowa i teatralnych, prowadzący zajęcia z zakresu kultury mowy, recytacji i reżyserii w teatrze nieprofesjonalnym.

Sebastian Stafecki - aktor, reżyser, filozof, kulturoznawca i animator. Założyciel Teatru Imperatyw. Czynny instruktor teatralny. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Taniec 21 – 22.04.2023

Elwira Piorun – tancerka, aktorka, pedagożka tańca, choreografka. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej i Pedagogiki Tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Długoletnia solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie. Dyrektorka artystyczna i współzałożycielka Teatru Tańca Zawirowania, pierwszego w Warszawie regularnego zespołu tańca współczesnego.

Antoni Anyż – choreograf, tancerz stylów jazz i Hip-Hop, wyróżniony uczestnik programu  Got to Dance. Dwukrotny Mistrz Polski oraz Wicemistrz Europy i Wicemistrz Świata w kategorii  Hip-Hop  w Formacjach i Mini Formacjach 16+.

Waldemar Wielgosz – trener tańca, choreograf i międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego, sędzia tańca sportowego, wieloletni wykładowca i egzaminator Studium Dokształcania Zawodowego Ministerstwa Kultury i Sztuki.