- Szczegóły
- Odsłony: 4046
Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie” jest projektem autorskim realizowanym od ponad siedemnastu lat.
Udział w konkursie gwarantuje uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, czy rozmów kwalifikacyjnych. Pragniemy, aby takie wartości jak wychowanie, kultura osobista i obycie towarzyskie nadal odgrywały ważną rolę w życiu każdego człowieka, dążymy więc do ich popularyzacji w jak najszerszym kręgu odbiorców.
Konkurs przebiega wieloetapowo, obok walorów edukacyjnych zapewnia również dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Pierwszy etap konkursu obejmuje wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkół. Drugi – półfinał ma formę pisemnego testu, do którego zapraszamy drużyny wytypowane przez szkoły. Finał z udziałem publiczności rozgrywa się między zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Ten etap konkursu łączy wiedzę teoretyczną z praktyką.
Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie” zostaje zawieszony do odwołania. Będziemy pracować nad zmianą jego formuły, zakresem pytań i przebiegiem.
- Szczegóły
- Odsłony: 2334
Dzielnicowy Konkurs Recytatorski stanowi eliminacje dzielnicowe do Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ideą konkursu jest promowanie literatury i czytelnictwa.
„Warszawska Syrenka” adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Podczas konkursu zwracamy uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób starszych.
Organizatorzy zwracają uwagę, że nasz język staje się coraz uboższy, gubi odcienie i subtelności, został ograniczony do funkcji informacyjnej. Ratunku trzeba szukać, w powrocie do poezji. Bo przecież poezja – kreuje. To poeci, tworząc nowe słowa, szukając nowych barw słów istniejących, budzą naszą wyobraźnię, a tworząc nowe kształty wiersza – uczą dyscypliny, konstrukcji wypowiedzi. Uczą f o r m y. Musimy bronić naszego języka. To jest nakazem chwili, a oczywistym zadaniem ruchu recytatorskiego.
- Szczegóły
- Odsłony: 2212
Dziecięcy Festiwal „Przedszkolada” stanowi rozwinięcie myśli Konfucjusza Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
„Przedszkolada” posługuje się zabawą w procesie edukacyjnym. Chcemy, aby wspierała rozwój dzieci przez całe spektrum działań kulturalnych.
Do udziału w Festiwalu zapraszamy zespoły z przedszkoli publicznych, mieszczących się na terenie Dzielnicy Włochy Miasta Stołecznego Warszawy.
Udział w „Przedszkoladzie” jest ważny także dla pedagogów. Daje im możliwość wymiany doświadczeń w obszarze edukacji kulturalnej.