Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie” jest projektem autorskim realizowanym od ponad siedemnastu lat.

Udział w konkursie gwarantuje uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań, czy rozmów kwalifikacyjnych. Pragniemy, aby takie wartości jak wychowanie, kultura osobista i obycie towarzyskie nadal odgrywały ważną rolę w życiu każdego człowieka, dążymy więc do ich popularyzacji w jak najszerszym kręgu odbiorców.

Konkurs przebiega wieloetapowo, obok walorów edukacyjnych zapewnia również dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Pierwszy etap konkursu obejmuje wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkół. Drugi – półfinał ma formę pisemnego testu, do którego zapraszamy drużyny wytypowane przez szkoły. Finał z udziałem publiczności rozgrywa się między zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Ten etap konkursu łączy wiedzę teoretyczną z praktyką.

Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie” zostaje zawieszony do odwołania.  Będziemy pracować nad zmianą jego formuły, zakresem pytań i przebiegiem.