Play Pause

Informacje o działalności Domu Kultury "Włochy" w ETR (tekst łatwy do czytania)


Artystyczny Dom Animacji to filia Domu Kultury Włochy. W lutym 2010 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego centrum kulturalnego przy ul. ks. J. Chrościckiego 14 w warszawskich Włochach.

Artystyczny Dom Animacji to dawne Kino Ada. Powstało w latach trzydziestych (1928-1929). Po wojnie funkcjonowało jako Kino Olsztyn do lat siedemdziesiątych. W 2007 roku rozpoczęto remont budynku, który ukończono w 2009 roku.

Nawiązując do tradycji kultowego kina w warszawskich Włochach powstał pomysł na nazwę Artystyczny Dom Animacji i hasło „Ada tu bywać wypada…”. Działania ADY łączą szeroką gamę stałych zajęć warsztatowych i edukacyjnych z bogatą i nowatorską ofertą programową. Adresowana jest ona do wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Artystyczny Dom Animacji  aktywnie uczestniczy zarówno w warszawskich jak i ogólnopolskich wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Poprzez program nawiązujący do najnowszych tendencji w sztuce i kulturze współczesnej, ADA ma za zadanie stać się wyjątkowym miejscem artystycznym w Warszawie, do którego nie tylko warto zajrzeć, ale regularnie bywać wypada.

Ważnym punktem oferty programowej jest działalność KINA STUDYJNEGO ADA. W ramach prezentowanych cyklów filmowych ADA przypomina widzom najciekawsze i najbardziej wartościowe propozycje repertuarowe kina polskiego i światowego. Przez ten czas zdobyliśmy sympatię nie tylko  mieszkańców Włoch, ale także odwiedzają nas widzowie z całej Warszawy.
Nowoczesna sala kinowo - koncertowa przewidziana jest na 60 miejsc. Posiada profesjonalny projektor, system nagłośnienia, oświetlenie oraz klimatyzację.  Budynek dostosowany jest do użytku dla osób niepełnosprawnych.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15