OKĘCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Plan na wrzesień 2021r.

01 września 2021 r., środa godz. 12.00 – zapraszamy do Okęckiej Sali Widowiskowej, spotkanie informacyjno - organizacyjne. Oglądamy film lub sztukę.

08 września 2021 r., środa godz. 12.00 - spacer "Stare Powązki - panteon zasłużonych Polaków oraz miejsce wyjątkowej sztuki sepulkralnej”

Zbiórka przy bramie Św. Honoraty czyli bramie głównej.

Spacer poprowadzi Jakub Lasota - aktor teatralny (m.in; Dramatyczny, Roma, Na Woli, Kamienica w Warszawie a także Teatr Polski, Capitol, Teatr nr 12 we Wrocławiu, Teatr Rozrywki w Chorzowie.) Występuje w filmach i popularnych serialach telewizyjnych, użycza głosu w dubbingu do filmów animowanych i gier komputerowych. Współpracuje od kilku lat z Okęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku prowadząc grupę kabaretowo-teatralną Dziewczyny Trzeciej Wiosny.

15 września 2021 r., środa godz. 12.00 - zapraszamy do Okęckiej Sali Widowiskowej na wykład: Legendarne miejsca Ameryki oczami polskiego podróżnika – Kalifornia i Nevada - poznajemy kultury dalekie i bliskie

1. Los Angeles i Hollywood czyli jak działa na przybysza Fabryka Snów

2. San Francisco i legendy Alcatraz czyli Al. Capone na mopie

3.Las Vegas – jak się bawić w jaskini hazardu i nic nie stracić.

I kilka innych impresji polskiego turysty po USA bez wypchanego portfela.

Wykładowca: Jerzy Socała –podróżnik i wykładowca turystyki w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji i Vistula University Absolwent wydziału historii UW, dla którego podróżowanie stało się i pasją i zawodem. Jako student historii przejechał auto-stopem szlak wypraw krzyżowych, był prezesem Uniwersyteckiego Klubu Turystycznego UNIKAT, a po studiach został już na zawsze pracownikiem branży turystycznej, pracował jako menedżer w Almaturze, LOT AirTours , First Class, Orbisie i Ibusz International i prowadził własną firmę Incentive Explorer i pilotował grupy polskie we wszystkich zakątkach globu. Odwiedził ponad 100 krajów, w tym wielokrotnie bywał w USA. Opublikował ok.400 artykułów o podróżach i opublikował 5 książek.

21 września 2021 r., wtorek godz. 12.00 - wyjątkowo we wtorek!!!

Spotkanie - przy Kolumnie Zygmunta ok. godz. 11.50 - zapraszamy do Zamku Królewskiego.

Zwiedzamy trasę królewską w tym wystawę: Chopin - salon romantyczny.
W tym roku odbywa się XVIII Konkurs Chopinowski. Jest to wspaniały kontekst dla wystawy czasowej poświęconej postaci Fryderyka Chopina, przygotowanej przez Zamek Królewski w Warszawie.
Cena biletu 20 zł ulgowy. Obowiązują zapisy.

29 września 2021 r., środa godz. 12.00 – zapraszamy do Okęckiej Sali Widowiskowej. Spotkanie pt. Powspominajmy!
Pokaz filmu - kroniki OUTW, przygotowanego przez Dorotę Wrońską. Kronika obejmuje ostatnie dwa lata Uniwersytetu