OKĘCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Plan na styczeń 2022 r. 

05.01.2022.

godz. 12.00 Laura Łącz  

Wielkie aktorki polskiego teatru i filmu  okresu powojennego; przybliżenie sylwetek m.in; Niny Andrycz, Aleksandry Śląskiej, Elżbiety Barszczewskiej, Zofii Mrozowskiej, Ryszardy Hanin i wielu innych.

 

12.01.2022

godz. 12.00 Marlena Świderska  

Co to znaczy zdrowo odżywiać się?

Wykład połączony z prezentacją a po nim warsztaty praktyczne polegające na ułożeniu dziennego zdrowego menu oraz wspólne omówienie zadania oraz pytania od słuchaczy.

Marlena Świderska jest m.in. absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie

                       

19.01.2022

godz. 12.00 Spotkanie z Panią Ewą Drop

Rozwiązywanie problemów emocjonalnych i psychicznych związanych z wiekiem.

Ewa Drop jest neuropsychologiem, gerontologiem w Szpitalu Bielańskim oraz specjalistką ds. włączania społecznego opiekunów osób starszych w Stowarzyszeniu Syntonia, jest realizatorką programów dla rodzin i bliskich pod opieką których znajdują się niesamodzielne osoby starsze. Tworzy i realizuje także programy dla osób starszych i osób w wieku emerytalnym z zakresu aktywizacji, zapobiegania przemocy i izolacji społecznej seniorów.

 

26.01.2022

godz. 12.00 Spotkanie w Muzeum Narodowym

Przepych renesansu i baroku, czyli Galeria Sztuki Dawnej  - zwiedzanie z przewodnikiem

Podczas zwiedzania galerii nie tylko docenimy kunszt i umiejętności dawnych artystów i rzemieślników, ale poszukamy też odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób sztuka zaspokajała ambicje książąt, arystokratów, duchownych, bogatych mieszkańców miast. Odkryjemy polityczną intrygę kryjącą się za regaliami Augusta III Sasa. Dowiemy się, który obraz król Anglii przegrał w zakładzie ze swoim dworzaninem. Przekonamy się też, że nie zawsze opłaca się być wielkim wynalazcą.