Skip to main content

Wolontariat

Chcesz aktywnie włączyć się w działania DK? Rozwinąć pasje? Zainteresowania? Podzielić się swoimi umiejętnościami? Poznać nowych ludzi? A może po prostu chcesz doświadczyć czegoś nowego?  Jeżeli tak, to zapraszamy! Szukamy ochotników do pomocy przy projektach DK „Włochy” i nie tylko!

KOGO SZUKAMY?

Osób od 13 roku życia

W CZYM MOŻESZ NAM POMÓC?

 1. Wolontariat w Kinie Studyjnym ADA, ul. ks. J. Chrościckiego 14
  - Działanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym ( współtworzenie repertuaru, prowadzenie DKF, pomoc w organizowaniu działań edukacyjnych związanych z filmem)
  - Sprawdzanie biletów przed seansami
  - Pomoc w organizacji wydarzeń, warsztatów
 2. Wolontariat w Domu Kultury „Włochy”, ul. Bolesława Chrobrego 27
  - Współtworzenie Mini MALU - Miejsca Aktywności Lokalnej Domu Kultury „Włochy” -  Chciałbyś podzielić się swoimi umiejętnościami, pasjami z innymi?  Możesz stworzyć swój własny projekt dla mieszkańców, a my Ci w tym pomożemy!
  - Pomoc w organizacji wydarzeń, warsztatów
  - Pomoc w Pracowni Ceramiki ,,Lepianka"
 3. Wolontariat w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury "Włochy", ul. 1 Sierpnia 36 a
  - Współtworzenie Mini MALU - Miejsca Aktywności Lokalnej Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy” np. Pomoc w rozwoju Świetlicy Międzypokoleniowej - Szukamy osób, które podzielą się swoimi zainteresowaniami z mieszkańcami. Szyjesz? Szydełkujesz? Robisz na drutach? A może masz inną pasję, hobby, którymi pragniesz podzielić się z mieszkańcami? Pomożemy Ci w zorganizowaniu warsztatów i będziemy wspierać na każdym etapie realizacji. 
  - Sprawdzanie rezerwacji przed koncertami, spektaklami, opieka nad widownią
 4. Wolontariat przy Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA, Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36 a, Dom Kultury „Włochy”, ul. Bolesława Chrobrego 27.
  - BIURO ORAGNIZACYJNE (pomoc inspicjentowi w eliminacjach konkursowych i w Koncertach Galowych – witanie uczestników, kierowanie do garderoby, pomoc w doprowadzeniu artystów na scenę)
  - KONFERANSJER (prowadzenie eliminacji konkursowych na scenach DK „Włochy”)
 5. E-wolontariat, w zaciszu własnego domu
  - tworzenie napisów do materiałów filmowych Domu Kultury "Włochy", umieszczanych w mediach społecznościowych oraz w serwisie YouTube (szkolimy z programu Subtitle Edit)

JAK CZĘSTO?

To zależy od Ciebie, ile możesz podarować nam swojego cennego czasu. Umawiamy się na konkretne terminy i godziny - Ty wybierasz!

OFERUJEMY:

- Przestrzeń do rozwoju
- Spotkania w przyjacielskim gronie
- Spotkania integrująco-organizacyjne
- Porozumienie
- Ubezpieczenie NNW (jeżeli działanie jest krótsze niż 30 dni)
- Zaświadczenie (na prośbę wolontariusza)
- Dla osób działających w Kinie - bezpłatne wejścia na seanse filmowe

TWOJE ATUTY:

Zaangażowanie, gotowość do działania na rzecz innych, odpowiedzialność, pozytywnie nastawienie, kreatywność, otwartość

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Wybierz, przy czym chcesz działać i napisz wiadomość na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , następnie umów się na rozmowę i gotowe!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu promującego wolontariat w Domu Kultury "Włochy", Artystycznym Domu Animacji - Kino ADA, w Okęckiej Sali Widowiskowej oraz Bibliotece Publicznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Film powstał w ramach Projektu "Partnerstw instytucji rozwijających wolontariat" i został sfinansowany ze środków ze środków m.st. Warszawy. Zachęcamy do obejrzenia i kontaktu!

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

Okęcka Sala Widowiskowa
ul. 1 Sierpnia 36a
02-134 Warszawa
tel.: 22 868 02 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00 - 17.00