Skip to main content

Spektakl muzyczny dla dzieci: Alicja w krainie Muzyki

Zapraszamy na nietuzinkowy, kameralny spektakl dla dzieci w wieku 3-6 lat z rodzicami. Ma on charakter interaktywny i sensoryczny. Dzieci aktywnie uczestniczą w spektaklu. Uczą się rymowanek, rozwiązują zagadki, grają na instrumentach, tańczą. Część aktywności przebiega na siedząco, a część odbywa się w ruchu. Spektakl przyniesie dzieciom radość, dostarczy nowych wrażeń i wiedzy poprzez doświadczenie muzycznych przygód w komfortowy i kameralny sposób.

Widowisko poprowadzi Gosia Zalewska – rytmiczka, która na co dzień pracuje w przedszkolach Montessori, towarzysząc dzieciom w odkrywaniu muzyki. Spektakl trwa ok 45 minut.

Fabuła:

Mała Alicja uwielbia słuchać muzyki. Zarówno tej płynącej z natury, jak i dźwięków z winylowych płyt. Skąd się bierze muzyka? I jak to jest, że na świecie powstają ciągle nowe melodie? Z taką myślą dziewczynka kładzie się spać i we śnie trafia do Świata Muzyki. Niestety przybywa tam w trudnym momencie, bo mieszkańcy borykają się z pewnym problemem - przestała powstawać nowa muzyka – zatrzasnęły się drzwi do Krainy Wyobraźni… Alicja deklaruje swoją pomoc, otrzymuje wskazówki i mapę i wyrusza w wyjątkową podróż po Świecie Muzyki. Odwiedza krainę Pana Basowego, krainę Pani Wiolinowej i Krainę Metronomu. W każdej z nich (wraz z dziećmi, które oglądają spektakl) uczestniczy w muzycznych aktywnościach, w zamian za co otrzymuje artefakty (klucz wiolinowy, klucz basowy, metronom). Czy uda jej się otworzyć drzwi do Krainy Wyobraźni? Tego dowiedzą się z pewnością uczestnicy spektaklu.

Wstęp płatny 40 zł (dziecko z opiekunem). Liczba miejsc ograniczona. Z uwagi na ten aspekt uruchamiamy sprzedaż biletów dla dwóch grup: o godz. 11.00 i 12.30.

KUP BILET

Informacje o wydarzeniu:

  • Data rozpoczęcia:
    18/02/2024 11:00
  • Data zakończenia:
    18/02/2024 12:00
Miejsce wydarzenia:
1 Sierpnia 36a, 02-134 Warszawa, mazowieckie, Polska

Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

Okęcka Sala Widowiskowa
ul. 1 Sierpnia 36a
02-134 Warszawa
tel.: 22 868 02 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00 - 17.00