Sztuka nowoczesna ma coraz częściej niespotykane formy wyrazu. Różnego rodzaju rzeźby, instalacje, ruchome sztuki wizualne potrzebują naukowych podstaw, by powstały. Zajęcia „Chemicznie Artystycznie” wprowadzają dzieci w świat prostych doświadczeń chemicznych i nie tylko, które pomagają tworzyć niespotykane dzieła i rozwijają kreację i umiejętności twórcze.

Wykorzystanie graficznych programów 3D do tworzenia obiektów wirtualnego świata sztuki.
W trakcie warsztatów nauczysz się od podstaw umiejętności obsługi programów do modelowania przeróżnych obiektów 3D, a także ich dalszej obróbki aż do wydruku w technologii 3D. Na koniec pomalujesz swoje dzieła farbkami modelarskimi, w jedyny i niepowtarzalny sposób, Twój sposób.

Na zajęciach nauczysz się posługiwać narzędziami do sklejania i konstruowania modeli samolotów. Wszystkie zdobyte umiejętności wykorzystasz w praktyce podczas budowania i puszczania modeli szybowców. Dodatkowo, oprócz modeli samolotów, będzie możliwość sklejania modeli kołowych, rakiet i balonów na ogrzewane powietrze.

Na zajęciach Mali Odkrywcy budują, konstruują, programują i wprawiają w ruch roboty, wykorzystując zaawansowany zestaw klocków LEGO WEDO 2.

Trening umiejętności społecznych (kultura dialogu i kontaktów społecznych)
Zajęcia grupowe dla dzieci w wieku od 5-12 lat, z szeroko rozumianymi trudnościami w interakcjach społecznych.

Prof. Howard Gardner z  Uniwersytetu Harvarda:
" szachy wpływają na dwa z ośmiu rodzajów inteligencji. Inteligencje matematyczną i przestrzenną. Dzięki temu dzieci rozwijają wyobraźnię oraz wrażliwość na otaczający świat. Przez ilość wyzwań stawianych podczas rozgrywki, gracz jest zmuszony do rozwoju koncentracji i umiejętnego planowania. "