Zajęcia dla dzieci od lat 7, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami - bezpłatne.

Wspólnie odkryjmy wspaniały świat sztuki. Mamy okazję przekonać się, iż malowanie i rysowanie jest naprawdę proste i pełne radości. Przez różnorodność ćwiczeń uczestnicy poznają wiele technik posługiwania się np. węglem, sangwiną, ołówkiem, farbami.
Swoboda w wyborze narzędzi sprawi, że poprzez własną ekspresję identyfikujemy się z wyrażanymi treściami i kompozycją.

Program rozszerzony o techniki związane z tkaniną unikatową. Podstawą programu będzie tkanie ręczne na ramie, z możliwością wprowadzenia podstaw tkania na krośnie. Będziemy również uczyć się technik, które pozwolą nam stworzyć tkaninę unikatową, gdzie najlepsze efekty uzyskuje się poprzez łączenie technik.

Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest  dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje  podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety.

W naszej pracowni dzieci oswajają się ze sztuką  bawiąc się. Zapewniamy  swobodę wypowiedzi i zaspokajamy naturalna  potrzebę działania  i odkrywania własnych możliwości twórczych.