Taniec towarzyski dla dorosłych początkujących. Lekcja pokazowa odbędzie się 26.04.2023 (środa) godz. 19.00 - wstęp wolny.

Pierwsza lekcja odbędzie się 10 maja.

W programie: samba dyskotekowa, swing, cha-cha, salsa, walc, tango.

Zajęcia będą odbywały się w środy 19.00 - 21.00 od 10 maja 2023 przez 2 miesiące (8 spotkań po 2 godziny).

Dziecięcy Teatr Muzyczny to zajęcia łączące taniec, śpiew i elementy gry aktorskiej. Uczestnicy przygotowują scenki musicalowe, wykorzystując muzykę ze znanych filmów dla dzieci, piosenek oraz hitów musicalowych. Na bazie elementów różnych technik tanecznych ( jazzu, musical dance oraz broadway) powstają choreografie, wzbogacone fabułą. Nauka emisji głosu, dykcji, prawidłowego oddychania pozwala na jednoczesne łączenie tańca ze śpiewem co jest niezbędne w dziedzinie musicalu. Nasze zajęcia to kontakt z prawdziwą, profesjonalną sceną, na której wszyscy uczestnicy występują we wspólnym spektaklu muzyczno-tanecznym.

Hip-hop to tzw. „taniec ulicy”, w którym przede wszystkim chodzi o wyłączenie ograniczeń w ciele oraz swobodne poruszanie się w rytm muzyki hip-hop i r&b. Uczestnicy oprócz nauki choreografii poznają elementy techniczne tego stylu, a także wszelkie odmiany hip-hopu, będą uczyć się koordynacji oraz technik rozluźniających ciało. Na zajęciach z hip-hopu korzystamy z zakresu wielu technik, takich jak: break dance, locking, popping, new style, wacking, house czy dancehall. Udział w zajęciach to nie tylko solidny trening fizyczny, ale także świetna lekcja historii tańców ulicznych.

Grupa Musicalowa Karman to show i muzyka. Realizujemy widowiska muzyczne na bazie tańca, wykorzystując najlepsze, światowe przeboje z różnych gatunków muzyki. Tworzymy choreografie w stylu musical dance, jazz, broadway, modern jazz jak również hip-hop oraz breakdance. Na naszej scenie powstają prawdziwe spektakle musicalowe, z barwnymi strojami i rekwizytami. Tańczymy do musicalowych hitów takich jak " Chicago", " La la land", " Upiór w operze" jak również do muzyki pop, klasycznej oraz filmowej. Tworzymy też autorskie scenariusze naszych przedstawień. Do tej pory zrealizowaliśmy takie musicale jak: "Romeo i Julia", " Mozart" oraz " Marco Polo- niezwykła podróż".

Zajęcia rozpoczynają się od prostych zadań ruchowych realizowanych przy muzyce w formie zabawy. Pozy, kroki baletowe i ruchy rąk wykonywane zespołowo przekształcają się z prostych układów tanecznych w prawdziwe choreografie. Ćwiczenia baletowe pozytywnie wpływają na koordynację ruchów, prawidłową postawę ciała, pamięć ruchową uwrażliwiają na muzykę i taniec. Ponadto przygotowanie do występów uczy obycia scenicznego. Na koniec sezonu kulturalnego przygotowany jest pokaz na scenie.

Ćwiczenia rytmiczne, nauka podstawowych kroków, obrotów i przejść w tańcu zespołowym na podstawie choreografii tańców latynoamerykańskich połączonych w jedną całość. Zajęcia wpływają na poprawę ogólnej koordynacji ruchowej, a także przygotowują chętnych do dalszego zdobywania umiejętności tanecznych. Na koniec sezonu artystycznego organizowana jest prezentacja umiejętności młodych tancerzy.

Zumba zawiera elementy tańców pochodzących z Ameryki Łacińskiej, jak również elementy treningu siłowego i cardio. Relaks, praca nad sylwetką, poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, dobra zabawa.