Skip to main content

Cykl spotkań podróżniczych „Slajdowisko. Podróże w kulturze”

Slajdowisko. Podróże w kulturze.
Kasia Augustyn - Kungsleden - kobieca wędrówka solo przez arktyczną tundrę 

Kobieta solo na arktycznym szlaku długodystansowym? Dlaczego nie! Nie czekając na nadejście bardziej sprzyjających okoliczności podróżnika Kasia Augustyn wyruszyła w pojedynkę na daleką północ, aby przejść 460 kilometrów szlakiem Kungsleden z ekwipunkiem zapewniającym jej samowystarczalność. "Królewski szlak" leży w 2/3 za kołem podbiegunowym, w szwedzkiej Laponii, i jest kwintesencją dzikiej, nieskażonej ingerencją człowieka przyrody. Surowy, ale niezwykle malowniczy krajobraz zmienia się tu równie szybko jak warunki pogodowe: ośnieżone góry, doliny polodowcowe, rozległe lasy i mokradła. Dodatkowego smaczku trasie dodaje logistyka związana z obowiązkowymi przeprawami kilku rzek i jezior oraz możliwość beztroskiego biwakowania pod chmurką. To opowieść o niełatwej drodze do spełnienia podróżniczego marzenia, która rozpoczęła się na długo przed postawieniem pierwszego kroku na szlaku. 

Kasia Augustyn - podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure. Czasem z rodziną, a czasem też sama, z plecakiem pełnym marzeń, lubi przemierzać świat po swojemu. Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i zatłoczonych turystycznych miejsc, a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem. Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych. 
Linki do bloga/ kanałów social media: 
https://akindofadventure.pl 
https://www.facebook.com/akindofadventure https://www.instagram.com/akindofadventure/ 
Wstęp wolny

Informacje o wydarzeniu:

  • Data rozpoczęcia:
    24/03/2024 16:00
Miejsce wydarzenia:
ul. Bolesława Chrobrego 27, 02-479 Warszawa, mazowieckie, Polska

Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

DOM KULTURY "WŁOCHY"
ul. Bolesława Chrobrego 27
02-479 Warszawa
tel.: 22 863 73 23
tel.: 22 863 92 69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 5222350826

Godziny otwarcia

Sekretariat:
poniedziałek - piątek
w godzinach 8:00-16:00

Dyżur informacyjny:
poniedziałek - piątek
w godzinach 16:00-19:00
w pokoju nr 1, tel. 22 863 05 09
w pokoju nr 23, tel. 22 863 05 06