Skip to main content

Zapraszamy na nowe zajęcia Integracyjny klub teatralno- muzyczny „ Razem na scenie”

Opublikowano: 26 styczeń 2024Odsłony: 728

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w  wieku od 7 do 14 lat. Zapraszamy również dzieci mające różne trudności w funkcjonowaniu: ze spektrum autyzmu, ADHD, z niepełnosprawnością fizyczną, intelektualną),  a także ich rodziców/opiekunów.

Wychodzimy z założenia, że każdy człowiek jest ważny, wyjątkowy , wartościowy a przede wszystkim potrzebny. Ze swoimi zaletami i wadami. Te słowa są myślami przewodnimi klubu teatralno- muzycznego „Razem na scenie”. Dlatego zapraszamy osoby zarówno świetnie odnajdujące się w społeczeństwie jak i te które są bardziej wycofane. W jedności i we wzajemnym wsparciu tkwi ogromna siła, której wspólnie doświadczymy. Jeśli chcemy, by świat był bardziej przyjazny i empatyczny, zacznijmy kreować go już teraz. Stwórzmy razem historię naszej grupy opowiadającą o miłości i szacunku, wzajemnym wsparciu, przełamywaniu lęku, o satysfakcji płynącej z przekraczania granic i wspólnej radości! Opowiedzmy ją na scenie! Pokażmy jak zgranym zespołem można być w całej swej różnorodności…
Zajęcia mają na celu: 
- rozwój ekspresji osobowości,
- zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie,
- rozwój empatii, zrozumienia i szacunku dla drugiego człowieka,
- naukę proponowania i przyjmowania pomocy,
- kształtowanie spontaniczności,
- rozwijanie umiejętności muzycznych ( począwszy od podstawowych ćwiczeń wokalno- dykcyjnych i rytmicznych po umiejętność interpretacji i aranżacji piosenki, naukę gry na instrumentach: ukulele, gitarze oraz kajonie),
- ćwiczenie koncentracji uwagi i pamięci,
- naukę współpracy w grupie, 
- rozwój twórczości i wyobraźni,
- rozwój umiejętności plastycznych.
W ramach zajęć zaplanowane jest także wystawienie spektaklu na podstawie wspólnie stworzonego scenariusza.

Soboty w godz. 13.30-15.30

Prowadząca: Anna Rosa Kazan – jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem, arteterapeutą, dogoterapeutą, hipoterapeutą. Ukończyłam 3 letnie studium teatralne, aktualnie jestem także liderem Teatru „Skene”. Uczę również śpiewu, gry na gitarze i ukulele. Pracuję w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Małe Kajtki” gdzie, prowadząc terapię, wspieram dzieci ze spektrum autyzmu. Prywatnie jestem mamą 9-letniego Franciszka, także chłopca w spektrum, na którego rozwój i terapię teatr miał i nadal ma ogromny wpływ. Wiedzą i umiejętnościami z tego zakresu chciałabym się właśnie z Wami podzielić!

Opłata:
160 zł/m-c ( 1x tyg. 120 min.) za dziecko lub dziecko plus dorosły dla osób wymagających wsparcia.

ZAPISZ SIĘ

 

Podobne wpisy

Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

DOM KULTURY "WŁOCHY"
ul. Bolesława Chrobrego 27
02-479 Warszawa
tel.: 22 863 73 23
tel.: 22 863 92 69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 5222350826

Godziny otwarcia

Sekretariat:
poniedziałek - piątek
w godzinach 8:00-16:00

Dyżur informacyjny:
poniedziałek - piątek
w godzinach 16:00-19:00
w pokoju nr 1, tel. 22 863 05 09
w pokoju nr 23, tel. 22 863 05 06