Przejdź do głównej treści
dwie dłonie symbolizujące język migowy

Klub Miłośników Filmu

Zapraszamy miłośników sztuki filmowej na darmowe pokazy filmowe w Kinie Ada w ramach Klubu Miłośników Filmu.
Zaprezentowane zostaną najnowsze jak i klasyczne filmy polskie i światowe o wysokich walorach artystycznych oraz poruszające ważną tematykę.

Spotkania odbędą się w wybrane wtorki o godz. 19:00.
Pokazy poprzedzane będą krótką prelekcją, zakończone dyskusją i wymianą opinii dotyczących tematyki filmu.

Gościem, który poprowadzi prelekcje i dyskusje będzie Marcin Radomski.
Dziennikarz, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych – FIPRESCI.
Publikuje m.in. na łamach „Newsweeka”, „Magazynu Filmowego” "Kina”, Onetu i Interii.
Jest autorem kanału YouTube: KINOrozmowa, na którym przeprowadza wywiady z twórcami i twórczyniami ze świata filmowego.
Prowadzi "Audycję Filmową Marcina Radomskiego" w Czwórce Polskim Radiu.

Cinema Paradiso

Dramat
Francja, Włochy 1988, 123 min.
reżyseria: Giuseppe Tornatore
obsada: Salvatore Cascio, Philippe Noiret

Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego
Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.

Wstęp wolny

 

Informacje o wydarzeniu:

  • Data rozpoczęcia:
    09/06/2026 19:00
  • Data zakończenia:
    09/06/2026 21:30
Ks. Juliana Chrościckiego 14, 02-421 Warszawa, mazowieckie, Polska

W najbliższym czasie w Kinie ADA


Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń

Sprawdź kalendarz wydarzeń w naszym ośrodku

Nasze dane

Artystyczny Dom Animacji
ul. ks. Juliana Chrościckiego 14
02-421 Warszawa
tel. 22 863 79 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00-18.00.