Skip to main content

Współpraca DK Włochy z organizacjami pozarządowymi

Współpraca DK Włochy z organizacjami pozarządowymi została opisana w Kodeks Dobrych Praktyk, czyli dokumencie powstałym w pracy zespołowej przedstawicieli z warszawskich domów kultury i organizacji pozarządowych.  Współpraca ta opiera się na wspólnych wartościach dla obu środowisku, wymienionych w Kodeksie: równe traktowanie; otwartość i dostępność; partnerska relacja oraz szacunek dla odmiennych uwarunkowań pracy; przejrzystość.

Obszary priorytetowej współpracy z organizacjami pozarządowymi dla Domu Kultury Włochy są zapisane w Strategii Rozwoju Domu Kultury Włochy na lata 2015-2025. Te obszary to:

  1. Tworzenie otwartej instytucji, uwzględniającej różne potrzeby społeczności lokalnej.
  2. Wspieranie potencjału twórczego mieszkańców dzielnicy Włochy.
  3. Wspieranie ruchu amatorskiego.
  4. Rozwój kompetencji społeczno-kulturalnych warszawiaków oraz edukacja kulturalna.

Trzy formy współpracy

Wokół priorytetowych obszarów współpracy proponujemy trzy formy współpracy:

  1. Partnerstwo. Obie strony współpracy są partnerami, dzielą się zadaniami i współodpowiedzialnością. Tutaj istnieje możliwość nieodpłatnego użyczania zasobów ludzkich i materialnych DK Włochy.
  2. Udostępnianie zasobów. Aby wspólne przedsięwzięcie mogło dojść do realizacji obie strony ustalają, jakie zasoby jednej i drugiej strony będą potrzebne do wykorzystania. Udostępnienie zasobów DK Włochy może być odpłatne lub bezpłatne.
  3. Zakup usługi/wynajem. To forma współpracy finansowej. Podlega obowiązującym regulacjom i przepisom prawnym (np. Prawu zamówień publicznych). DK Włochy dysponuje kilkunastoma salami o różnej powierzchni i przeznaczeniu pod wynajem. Ceny wynajmu uzależnione są od wielkości, przeznaczenia i wyposażenia sali. Możliwe jest również wynajęcie sal wraz z nagłośnieniem i obsługą. Szczegóły dotyczące wynajmu tutaj.

Jak rozpocząć współpracę z DK Włochy?

Jeśli jako przedstawiciel organizacji pozarządowej jesteś zainteresowany współpracą z DK Włochy w jednej z trzech form, wypełnij FORMULARZ.

Twój wniosek będzie rozpatrzony do max. 14 dni roboczych od dnia wpłynięcia kompletu informacji do koordynatorki ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W czasie rozpatrywania wniosku sprawdzimy, czy zaproponowany projekt jest zgodny z naszymi priorytetowymi obszarami współpracy. Sprawdzimy dostępność sal/i, sprzętu, pomocy technicznej w zaproponowanym przez organizację terminie.

W odpowiedzi na przesłany formularz zaproponujemy formę współpracy. Jeśli będzie taka potrzeba,  zaprosimy przedstawiciela organizacji pozarządowej na spotkanie w celu omówienia szczegółów, ew. załączymy do zapoznania się Porozumienie o współpracy . Porozumienie o współpracy zawsze podpisujemy przed realizacją wspólnego przedsięwzięcia.

Następnym etapem jest realizacja wspólnego przedsięwzięcia.

Po realizacji zaprosimy organizację na spotkanie ewaluacyjne lub zaproponujemy pisemną ewaluację realizacji wspólnego działania.

DK Włochy zastrzega sobie prawo do prowadzenia min. raz w roku ewaluacji wszystkich działań podejmowanych wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Rezultat tej ewaluacji będzie rozstrzygał o kontynuowaniu takiej współpracy w przyszłości.

Rola koordynatora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

Koordynator pilotuje proces zawiązywania, realizacji i ewaluacji współpracy.

Koordynatorką ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi ze strony DK Włochy jest Katarzyna Jakóbik. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawdź kalendarz wydarzeń
w naszym ośrodku

Nasze dane

Okęcka Sala Widowiskowa
ul. 1 Sierpnia 36a
02-134 Warszawa
tel.: 22 868 02 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek
w godzinach 9.00 - 17.00